takurcitetak

Proč většina chráněných stromů se nachází mimo chráněné krajinné oblasti?

Nejlepší odpověď
Filip84

Tož my jsme v CHKO a máme chráněný strom, jako.

Jinak, že by to bylo tím, že už, v té chráněné krajinné oblasti, je ten strom ochráněný tou chráněnou krajinnou oblastí, jako tak se s tím sveze, taký komplet, tak se byrokratům nechce ouřadovat zvlášť kvůli každému kusu dřeva?

Protože ono je to taky o tom, že v té chráněné krajinné oblasti je těch ochrany hodných kusů dřeva, většinou, poněkud více.

Další odpovědi
zjentek

Protože namísto abychom chránili celá krajinná území a oblasti, chráníme místo toho pouze sem tam nějakou tu rostlinu/strom solitér. Ostatní vegetace v celku si naši ochranu zřejmě nezaslouží 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

elkon

Nemyslím, že to tak je, ale jsou jen více „na očích“.