ahold

Proč v Praze žije a pracuje tolik Moravanů?

Přitom i tady na Odpovědích z mnoha odpovědí přímo čiší averze vůči Pražanům.

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě je to kvůli tomu, že na Moravě jsou nízké mzdy, protože Moravané se ze značné části živí zemědělstvím, který není tolik výnosné jako průmysl a služby.

Další odpovědi
xxx3

protože je to hlavní město, což samo o sobě předurčuje k tomu, že se tam stahují lidi z celé země. V minulosti řada Čechů takto přesídlila do Vídně.

GM

Kdo by na Pražáky dělal, kdyby tam nežili pracovití Moravané!

zjentek

Nevím, jak je to v Praze v ulicích, ale prostřednictvím TV je možno pozorovat, že „pražák“ je skutečně jiný druh. Zbytek národa už pak nerozlišuje, že v TV se prakticky nevyskytují Pražané „z ulic“.

anonym

Protože mnoho rodilých Pražanů by se neuživilo svými rukami.