Proč ten rozdíl ? V jazyce českém se v názvu města Krym, píše ypsilon, ale v ruském měkké i ?!

Nejlepší odpověď
annas

V ruštině i češtině se píše tvrdé y – Krym / /Крым.
V ukrajinštině se píše :Крим./Krim.

Ukrajinsky neumím, ale dívala jsem se na systém hlásek, v ukrajinštině jsou dvě r = р, р'. Záleží na postavení dalších hlásek, ale pravidla jsem nestudovala.

Další odpovědi
Hamon

A to je právě jádro pudla, to je příčina vpádu Ruska. Putin si špatně vyložil skandování „Putin do krimu“.

Irisa

Protože u nás se to počeštilo podle pravidla pro tvrdé souhlásky. Jinak se to opravdu vyslovuje ýrazně měkce
Doplňuji:
Správně by se měl vyslovovat tvrdě. To jen rusáci všechno změkčují…

Lamalam

Tak už to u geografických názvů někdy bývá, Angličani také nepíšou Londýn. Jo a Krym není město.

marci1

Krym se píše v ruštině s tvrdým -y-.
Doplňuji:
http://transla­te.google.com/#cs/ru/­Krym

Coliffe

A proč je Sochi Soči… Proč je London Londýn? Proč je Paris Paříž?

ptáč

Vepište odpověď…Irisa, kolikrát je člověk na rozpacích jaké i použít. Rada některých učitelů učitelek jako i vyslovujeme jak se píše, je nepoužitelná. Příklad: matematika, komunismus, vyslovit jak se píše, asi by se chytli za nos. -ťika, -ňismus, mechaňika atd.

Irisa

Nojo…To počeštění je blbost…, vždyť je to cizí slovo :D
Ale, když se v tom pohrabu víc
v ruštine se vyslovuje měkce, v ukrajinštině tvrdě. Je možné, že čeština převzala ukrajinskou verzi. (tentokrát jsem si zcela jistá, oba jazyky umím :D)

ptáč

Zrovna tak Kiev, tak proč by Kyjov nemohl být Kiov.