zjentek

Proč tak obrovské množství dobře situovaných lidí zahodí pro požitek z jídla své zdraví a dobrovolně ho nahradí nemocí?

„Covid tak tuto nemoc, a obezita je nemoc, nikoli jen estetický problém, zvýraznil. Rozsvítil u ní jakési výstražné světýlko, na které se snaží odborníci už dlouho upozorňovat,…“

„Takže se začaly vyrábět váhy s limitem 160 kilogramů. Výrobci nábytku dělají širší židle. V letecké dopravě si lámou hlavu, jak to vyřešit, aby se cestující na sedadlo vešli,…“

„Na operačních sálech nejsou stoly a vozíky, které by tolik kilogramů uvezly. A je problém takové pacienty vůbec transportovat. Přitom stačí už jen pětiprocentní snížení váhy a my můžeme pacientům s hypertenzí nebo cukrovkou odebírat léky. Proto jsme nyní oslovili pojišťovny, aby přispívaly obézním na léky, které už jsou na trhu více než dva roky, protože tím zdravotní systém ve finále ušetří,…“

„V povědomí mají lidé mnoho nemocí, které s vyšší váhou souvisí. Ženám významně bere šanci otěhotnět a přivést na svět zdravé dítě, u obézních mužů obezita drasticky snižuje plodnost.“

"U obézních matek je vyšší riziko potratů i předčasných porodů. Setkáváme se také s vyšším výskytem těhotenské cukrovky a vysokým tlakem. Špatnou výživou v těhotenství získává miminko sklon k poruchám metabolického systému a rodí se abnormálně velké,…“ >>> https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ces­ti-lekari-uz-vedi-proc-covid-19-zabiji-hlavne-obezni-lidi-40327687#seq_­no=1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=AAyrQB1JrqF-202006160649&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Jediná malinkatá zemička, jediný článek v tisku a tolik argumentů k důvodům něco změnit…

Tak svlékněme se do naha, zdůvodňujme, obhajujme… třeba jako homo sapiens sapiens. (;

Nejlepší odpověď
Pepa25

Je to přesně obráceně: obezita je v současné době v rozvinutých zemích především problém chudých, kteří jí nezdravější, tučnější potraviny, nesportují atd.

EDIT: Ještě doplňuji zdroj
„in high-income countries, those with higher socioeconomic status (SES) were less likely to be obese. … individuals with higher SES may respond with healthy eating and regular exercise. “

Zdroj: https://www.prb­.org/obesity-socioeconomic-status/

Další odpovědi
da ny

Nemyslím, že je obezita „výsadou dobře situovaných lidí“.
Obezita má mnoho příčin a důvodů.
Často to nebývá ani nezdravou, tučnou a nadměrnou stravou!

Nemůžeme jen natahovat ruku pro „prášky“, ale musíme pro své zdraví něco změnit a dělat sami. 80% chorob je psychosomatického původu. Je třeba změnit hlavně myšlení. Přestat hýčkat pocity křivdy, zloby, nespokojenosti i nenávisti
Zejména u žen je obezita psychosomatického původu, Nepomohou jen „léky“ a změna stravovacích návyků, životosprávy. Je třeba změnit přístup k životu, hodnotám, posílit sebevědomí, zbavit se usurpátorů, strašáků atp.
Mnoho lidí (žen) je obézních proto, že jedí sice zdravé věci, ale malé množství, nepravidelně. S nedostatkem živin, energetické hodnoty ve stravě. Mohou být problémy s lymfatickým systémem.
Strádající organismus je v malnutrici, strádá a v ohrožení tvoří tukové zásoby.
Někoho mohou „léky“ nastartovat, ale to hlavní je na člověku/pacientovi.
Je třeba si uvědomit, že část národa se stravuje NEKVALITNĚ též Z FINANČNÍCH DŮVUDŮ…

zjentek

Pepa25: …a pokud někam vložiš odkaz a člověku se při otevření zobrazí hláška „připojení bylo resetováno“, nabude dojmu, že mu crackuješ elektroniku. To jen mezi námi… však to znáš…

zjentek

Pepa25: nesmysl! Chydý člověk je chudý, tzn. nemůže si dovolit moc jíst. Ty trošky, které sní chudý, můžou být tučnější a nezdravější. V malé míře si tělo poradí s lecčím, včetně nezdravého jídla, tedy pokud je dostatek pohybu pro jakési přirozené spalování. „Zdravé či nezdravé“- v rozumné míře je VŽDY otázkou imunity, o tom tahle otázka není. Tělo si i z nezdravého jídla samo udělá zdravé, pokud se jedná o NUTNOU dávku k přežití. Jako „nezdravé“ pak v těle působí VŠECHNO OSTATNÍ! A to je třeba se naučit chápat. Dle tvého výkladu/odpovědi nejspíše souhlasíš i s mottem: čím více dietních jídel sníš, tím větší dietu držíš. OMYL! Není problémem chudých, že nemají na řádný způsob stravování (řádnou dietu). Je problémem všech (VŠECH, bo v Črdeli bohužel až na extra výjimky nevíme, co je to skutečná chudoba a z ní logicky plynoucí střídmost ve stravování) i toho ZDRAVÉHO, LIBOVÉHO jídla prostě jedí příliš! Oni vlastně nejedí, oni doslova ŽEROU a už se pro ně dnes prodávají mimo jiné dokonce i větší talíře a oni s hrdostí nakupují, tak než něco napíšeš, tak taky otevři oči a podívej se, čí problém je obezita v současné době v rozviných zemích DOOPRAVDY. A pokud máš problém třeba s dioptriemi, tak já to napíši narovinu. Obezita je problém NENAŽRANCŮ, nikoli problém těch, kteří si finančně nemohou dovolit kvalitní potraviny. A jak zmiňuji výše – prakticky neexistuje „zdravá“ výživa. Zdravá výživa jsou kecy. Žádná potrava není jedovatá, ve správné míře funguje jako palivo a při jídle se počítá jen střídmost… STŘÍDMOST!!!>>> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C5%99%C3%AD­dmost