marci1

Proč tak málo lidí zůstane se svou první láskou?

Idealizuje si ji?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, idealizují si ji a když ji po letech znova potkají, tak děkují bohu, že ta láska nebyla poslední. Takových šoků jsem už zažil a přitom každá další láska byla stejná jako ta první. Jsou ale výjimky a těm zcela nepokrytě závidím. Věrných až do hrobu je pramálo.

Další odpovědi
quentos

Protože to by bylo moc jednoduchý. Člověk nejprve potřebuje trpět, aby si lásku zasloužil a vážil si jí.

hapiky

Člověk se musí otrkat, aby byl odolný proti pokušení. Zkrátka, člověk byl měl mít pocit, že mu nic neuniklo. První láska je hodně emocionální, málo praktická, ale když se k ni po létech vrátí, mohla by dobře fungovat(ale většinou už není zájem).

zjentek

Poprvé zkouší, ochutnávají. Přece hned první ovoce, které nám někdo strčí do úst, taky chutnat nemusí.

Quentosi ale čoek nesmí trpět třeba sto let, utrpení musí mít rozumnou hranici. Jo a chlap by měl taky nejprve něco zažít, než se dá cestou odříkání a celibátu. „Člověk nejprve potřebuje trpět, aby si lásku zasloužil a vážil si jí.“ To jsou holčičí řečičky- na to se vysmol a jdi DO NICH, jinak budeš trpět do smrti. Ony potřebují JENOM JEDNO a ty od přírody MOC DOBŘE víš jak na ně, tak se nenech „zlomit mozkem“! (;