Adamos00

Proč tak často leje?

Dnes dokonce u nás ráno pak se udělalo hezky a pak zase lilo zase chvíli hezky a znova 3× za den? Nepamatuji si že by přišlo i 2 x za den :) ale to je poslední týden každý den min. 1×

Nejlepší odpověď
marci1

Dlouho bylo sucho, tak ta voda musí někde nahoře být. 🙂

Další odpovědi
iceT

Buď rád, že neprší třeba čtyřicet dní v kuse. Zeptej se pamětníků na rok 1997 a 2002. A to ani tak dlouho nepršelo.

mosoj

Zaplať Bůh že prší. Atmosféra Země je teplejší. Odpaří se více vody a více ji také spadne. Rozdíly teplot jsou větší a silnější jsou tedy i doprovodné jevy.
Co na to odpůrci změny klimatu.

Kepler

Už dlouho se nad střední a západní Evropou drží tlaková níže, která podporuje příliv teplého a vlhkého vzduchu, převážně ze Středomoří a tím i vznik oblačnosti. Jakmile bude vystřídána oblastí vyššího tlaku, oblačnost se začne rozpouštět. Souvisí se závislostí rosného bodu na tlaku vzduchu.

anonym

Budte rádi že prší,loni jste nadávali na sucho.

Radius

Zrovna včera (2.6.2016 po 10 hod) se mluvilo o počasí a bouřkách na Radižurnálu, poslechl jsem si to, lze to i ze záznamu (uvádím níže funkční odkaz), hostem byl odborník na počasí – meteorolog a mluvčí CHMU.

Zdroj: http://prehra­vac.rozhlas.cz/au­dio/3641287

Kepler

Ice T: Při záplavách v r. 1997 byla velmi podobná synoptická situace. Pamatuju si to, protože meteorologie je už mnoho let mým okrajovým koníčkem. A zatím to nevypadá, že by se ta situace brzy změnila. Bububu!

iceT

mosoj, marci zítra…:-)