Gus_Fring

Proč svět řeší více údajný rasismus než mnoho zjevných fyzických napadení a výsledek zápasu?

Nijak se nechci zastávat Ondřeje Kúdely a navíc se domnívám, že onu rasistickou větu pronesl. Ale proč svět řeší více toto (což zřejmě ani nelze dokázat), narozdíl od fyzických napadení (ať už Ondřeje Koláře, O. Kúdely či jiných), která jsou zjevná a jsou závažnější. Pokud někdo někoho urazí, nedává to té osobě možnost ji fyzicky napadnout. Může ji urazit nazpět, ale urážka nemá stejnou váhu jako pěst či kopanec do obličeje nebo kopání do ležícího hráče.

Dle mého jednak trenér Steven Gerrard neumí přiznat prohru, a jednak celý svět (obzvlášť Británie) jsou ohledně rasismu magoři. To, že se staly horší věci (a provedli to jejich hráči) pro ně nemá tak velký význam jako urážka, která hráči ujela, protože se bál o život kvůli neustálým tvrdým zákrokům.

Nejlepší odpověď
ten který je

Protože se prosazuje a podporuje obrácený rasismus.

Další odpovědi
Mr. Marek

Je to mediálně zajímavější – klik, klik a pořád kliky. To je to samé, jako když si média všímají více toho, když Biden zakopne, než jeho politiky.

Alesh

Což o to, i ta fyzická napadení se nepochybně řeší a řešit budou, částečně se to řešilo i během zápasu a to formou žlutých a červených karet.
Ale co mi přijde jako fakt vrchol, je to, že vlastně on řekl, že mu řekl, že on je zasr… a pak podle něj následovalo „chlápek“ a podle protistrany „opice“ a vůbec se neřeší to „zasr…“ 🙂 ale jen jestli to byla nebo nebyla „opice“. To se jako nikomu nebo jen černochovi nesmí říct, že je „opice“? Jako proč? A třeba „osel“ říct můžu? Nebo „vůl“? Nebo „stonožka“? Jako proč zrovna na tu opici jsou všichni tak háklivý? Já myslím, že opice je inteligentní zvíře a třeba děti se k nim běžně přirovnávají. Jestli spíš rasistou není ten, kdo za tím ten rasismus vidí.

plebs

Poněvadž služebníci Čínských komunistů nejsou na ostrovech oblíbeni.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.