Proč studiové verze písniček (např. na CD/DVD) znějí jinak než na koncertu (DVD live koncert) ?

Nejlepší odpověď
tom004

Studio je uzavřený,umělý,pros­tor,kde jsou vyloučeny okolní „rušivé“ vlivy.Live nahrávky se pořizují většinou na živých koncertech,v o­tevřených prostorech,nebo třeba i koncertních a divadelních sálech,prostě,v při­rozeném,neupra­véném(zvukově),pros­tředí.

Další odpovědi
kudm05s

Také když se kompiluje album na CD, tak projde úpravou hlasu a hudby, tzn. větší stereo efekt, vyčištění, odstranění falešného zvuku ve hlasu apod. V případě nezdaru na zpívání je možné to mnohokrát opakovat. Na konzertě lze uvážit za povšimnutí (Enya, Alphaville a další..), že z větší dálky jim hlas občas ulítne, nebo zní trochu falešně a nebo nemá takovou zvučnost jako na MP3 nebo CD, v dnešní době elektroniky lze udělat zázraky. Málokdo zpívá tak dobře, že live zní jako na CD. (Queen, Ozzy Osbourne…)