Damiana

Proč se zdravotní stav nemocných večer zhoršuje?

Říká se: Jestli přežije noc, bude v pořádku…
Nebo stačí obyčejná rýma, chřipka, angína – přes den to ještě nějak „uleze“, ale jak se blíží večer, teplota stoupá, nos se ucpává, záchvaty kašle jsou větší, bolesti také…
Je to tím, že se tělo přes den nějak víc vyčerpá? Ale jak, když pořád odpočívá a kurýruje se? Ten večerní nástup obtíží bývá pravidelný – co za tím je?
Doplňuji:
david22: Ale houby odpočaté, když bojuje s nemocí.
„Líbí“ se mi ty Michalovy krvinky a Annasiny „hodiny“.

Nejlepší odpověď
annas

Opakuji. Léčím se již několik roků pomocí alternativní (i čínské medicíny). Je to složitější na vysvětlení, záleží na energii jing a jang a také na ročním období. Souvisí to rovněž s "orgánovými hodinami "… Ne všichni tomu věří, nikoho nepřesvědčuji, i když bohužel jsem na Odpovědích setkala několikrát s výsměchem a zpochybňováním mých vlastních zkušeností …
..
Máte-li zájem, projděte si článek, v němž jsou základní informace.. V poslední části pak i průlběh onemocnění během dne a noci. Nepřesvědčuji, ale …

http://www.cinska-medicina.info/ce­lostni-pristup

Další odpovědi
badisko

tak ja to ma zase nejhorsi rano..takze spise jak u koho…

Michal Kole

možná je to psychosomatické, že zapadlo slunce a je tma.

nebo se tělo utlumuje (připravuje se na spánek), tvoří se méně bílých krvinek, které by bojovali s infekcí.

david22

No protože je ráno tělo odpočaté. To dá rozum, ne?
Doplňuji:
Né houby – přes noc nemocný člověk spí, jelikož je navykl, takže se lépe cítí ráno, než večer.

Damiana

david22: Ale kdo se tu baví o ránu, mě zajímá večer. To by nemocnému mohlo být líp chvíli po probuzení, což také někdy nebývá… a pak se to hned zkazit… Jde o to, že k večeru – i když je tělo pod léky, stejně se stav zhoršuje (v začátku nemoci, obvykle).

Damiana

A pak, některý nemocný spí i přes den a v noci spát nemůže vůbec.

david22

Ale většina lidí spí tak, jak je navyklá, čili v noci. Z toho plyne, že ráno je tělo odpočaté nejvíc a večer naopak se cítí nejhůře. Člověk, i když leží na posteli, vydává ze sebe energii. Ve spánku(v noci) jsou naopak fukce utlumeny, tělo relaxuje.

Damiana

Většina lidi ano, ale když budeš každých pět minut chrchlat a muset smrkat, sotva se vyspíš:-)
Bavím se o nemocných.

david22

Chceš říct, že v průběhu 24hod nenajdeš delší interval ke spánku?

Damiana

Čti můj druhý příspěvek v diskuzi.

david22

čtu

david22

ale nic moc z toho nevyplývá