Usoman

Jaký je rozdíl mezi chřipkou, horečkou, teplotou a nachlazením?

Nejlepší odpověď
annas

„Nachlazení je onemocněním horních cest dýchacích. Na jeho vzniku se podílejí viry. Při častých nachlazeních jde většinou o oslabení imunitního systému. Nemoc trvá 5 – 10 dnů. atd.“
http://nemoci­.doktorka.cz/nachla­zeni/

„Chřipka – Chřipka je akutní infekční onemocnění dýchacího systému, které se šíří kapénkovou cestou. Jejím vyvolavatelem je RNA virus (čeledi Ortomyxovirů, rodu Influenzavirus), který se pomnožuje a proniká skrz sliznici dýchacích cest. Inkubační doba činí 1 – 3 dny. Výskyt vrcholí v zimních měsících, zejména v únoru a březnu atd.“.
http://nemoci­.vitalion.cz/chrip­ka/
.-----

Zvýšená teplota – nad 37°
Horečka – nad 38°C

Více si může přečíst v odkazu
http://www.ste­fajir.cz/?q=zvy­sena-teplota

„Zvýšení tělesné teploty lze považovat za obrannou reakci organizmu na zevní nebo vnitřní podnět, který v těle vede ke vzniku zánětlivé reakce. Chemické působky, které u zánětlivé reakce vznikají (produkty bakterií, produkty bílých krvinek apod.) ovlivní mozkové centrum, v němž je onen „termostat“ řídící teplotu organizmu. Takové chemické sloučeniny označujeme jako pyrogeny. Termostat „přenastaví“ potřebnou teplotu na vyšší, což vede ke zvýšení teploty a eventuálně vzniku příznaků.“

chřipka, nakažlivé virové onemocnění projevující se únavou, zánětem dýchacích cest a zvýšenou teplotou;

nachlazení – nemoc způsobená chladem, nastydnutí.

horečka – chorobně zvýšená tělesná teplota:

zvýšená teplota – tělesná teplota, která přesahuje normální teplotu 35–37°C.

Jinak zvýšená teplota provází nachlazení, horečka zpravidla chřipku. Záleží to na každém jedinci.

Více se dovíte v uvedených odkazech.