štamgast

Proč se ve fotbale říká záložníkům záložníci, když jsou to v podstatě motory týmu a ne nějaká záloha?

Nebylo by lepší spíše používat termín středopolař, který vychází z anglického midfielder?

Odpovědi
Kepler

Zřejmě se jim říká záložníci, proto, že zálohují – můžou převzít úlohu jak útoku, tak i obrany. Připadá mi to výstižné.

autacek

Protože středový hráč je něco jiného než záložník.

Kelt

Záložník může zastoupit jak útočníka, tak obránce, dělá vlastně nejvíc práce. Je zálohou jak obránců tak útočníků. A klasické dělení ve fotbale jsou obránci, záložníci a útočníci.