nedostupný

Proč se v mikrovlnce používá plastový poklop?

Určitě víte o kterém poklopu mluvím. Má to nějaký význam? Čemu to pomáhá?

Odpovědi
zjentek

Jak jistě víš, jídlo při ohřevu někdy taky dost prská. Takový kus ohřívaný masný flákoty ti zgychá celou troubu, ani nevíš! No a poklop se přece jen ve dřezu lépe umyje, než po každým ohřevu dokola čistit vnitřek trouby 🤷‍♂️

marci1

Mikrovlnná trouba je velmi nenáročná. Důležité je udržovat čistý její vnitřní prostor, zejména okénko na vstupu mikrovln. Přitom je výborným pomocníkem plastový poklop, který zabrání vysoušení ohřívaných potravin ale také znečištění vnitřního prostoru mikrovlnné trouby stříkajícími potravinami.. Nelze využít při grilování nebo s horkým vzduchem. 🙂
http://www.chad­t.cz/abc/Jak-pouzivat-mikrovlnku.html?zam=3&­str=1&dal=73&star­t=0&order=vyt­voreno

Kamix

No je to jednoduché, když do mikrovlnky nedáš plastový poklop, tak riskuješ znečištění mikrovlnky. Sám jsem chvíli poklop nepoužíval a během pár týdnů se mikrovlnka totálně zašpinila. Nešlo to vůbec vyčistit, pomohl mi až jeden trik co jsem našel na https://bydle­niii.cz/media/jak-vycistit-mikrovlnku

nedostupný

Nikdy se mi nestalo, že by mi jídlo mikrovlnku poprskalo. Umývání mikrovlnky dělám preventivně v rámci úklidu

Viktorie II.

Zkus do MW dát vajíčka.😁

nedostupný

Nevidím důvod k tomu to dělat.

Viktorie II.

Tak bys poznal k čemu je dobré víko.

zjentek

Nebo kotě! (; D; D;

nedostupný

Nemám.

zjentek

Je to o složení té které stravy. Že ti jídlo v MW neprská neznamená, že jídlo v MW neprská 🤷‍♂️

nedostupný

To neříkám a netvrdím. Pouze mě zajímá, zda je opravdu jediný důvod ten, že to prska. Něco jako lepší rozložení vln. Nebo, že se teplo více drží pod tím víkem. Rozumíme si, snad.