Avatar uživatele
nedostupný

Proč se v mikrovlnce používá plastový poklop?

Určitě víte o kterém poklopu mluvím. Má to nějaký význam? Čemu to pomáhá?

Zajímavá 0 před 649 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Jak jistě víš, jídlo při ohřevu někdy taky dost prská. Takový kus ohřívaný masný flákoty ti zgychá celou troubu, ani nevíš! No a poklop se přece jen ve dřezu lépe umyje, než po každým ohřevu dokola čistit vnitřek trouby 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mikrovlnná trouba je velmi nenáročná. Důležité je udržovat čistý její vnitřní prostor, zejména okénko na vstupu mikrovln. Přitom je výborným pomocníkem plastový poklop, který zabrání vysoušení ohřívaných potravin ale také znečištění vnitřního prostoru mikrovlnné trouby stříkajícími potravinami.. Nelze využít při grilování nebo s horkým vzduchem. 🙂
http://www.chad­t.cz/abc/Jak-pouzivat-mikrovlnku.html?zam=3&­str=1&dal=73&star­t=0&order=vyt­voreno

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

No je to jednoduché, když do mikrovlnky nedáš plastový poklop, tak riskuješ znečištění mikrovlnky. Sám jsem chvíli poklop nepoužíval a během pár týdnů se mikrovlnka totálně zašpinila. Nešlo to vůbec vyčistit, pomohl mi až jeden trik co jsem našel na https://bydle­niii.cz/media/jak-vycistit-mikrovlnku

Avatar uživatele
nedostupný

Nikdy se mi nestalo, že by mi jídlo mikrovlnku poprskalo. Umývání mikrovlnky dělám preventivně v rámci úklidu

Avatar uživatele
Viktorie II.

Zkus do MW dát vajíčka.😁

Avatar uživatele
nedostupný

Nevidím důvod k tomu to dělat.

Avatar uživatele
Viktorie II.

Tak bys poznal k čemu je dobré víko.

Avatar uživatele
zjentek

Nebo kotě! (; D; D;

Avatar uživatele
nedostupný

Nemám.

Avatar uživatele
zjentek

Je to o složení té které stravy. Že ti jídlo v MW neprská neznamená, že jídlo v MW neprská 🤷‍♂️

Avatar uživatele
nedostupný

To neříkám a netvrdím. Pouze mě zajímá, zda je opravdu jediný důvod ten, že to prska. Něco jako lepší rozložení vln. Nebo, že se teplo více drží pod tím víkem. Rozumíme si, snad.

Nový příspěvek