panenka

Proč se u hodin v angličtině používá slovo twenty

Dobrý večer můžete někdo mé dceři vysvětlit proč se u hodin používá v angličtině slovo twenty?moc děkuji
Doplňuji:
Má tam napsáno It´s twenty-five past three.

Nejlepší odpověď
Syd

Kdy konkrétně?
Doplňuji:
Protože se neříká „za pět minut půl čtvrtý“, tak se musí počítat od celý nebo do celý. Viz http://www.hel­pforenglish.cz/an­glictina-pro-zacatecniky/c20080302­01-kolik-je-hodin---2.html

Další odpovědi
quentos

v jaké souvislosti? jako třeba twenty to five? Je to v podstatě tak, že pokud není čtvrt, půl, tři čtvrtě nebo celá, počítají se minuty po celé (do devětadvaceti – např. twenty-nine past five by bylo za minutu půl šesté, resp. 5.29, doslova „29 po páté“) nebo do následující celé (např. twenty to five, tedy dvacet minut do pěti, na naše poměry za pět minut tři čtvrtě na pět). Uvědomme si, že ten systém je v podstatě jednodušší než náš.

Pokud myslela dcera twenty v jiné souvislosti, zkuste to nějak přiblížit…

Doplňuji:
jo, tak to je přesně ten případ, který jsem výše popisoval – do devětadvaceti minut po celé se zkrátka říká „x minut po celé“. V tomto případě pětadvacet minut po třetí neboli 3.25. Holt doslova „za pět minut půl čtvrté“ se v angličtině neříká

whelman

Vysvetlym to jednoduse
Twenty znamena 20a kdyz je napsano twenty- one past three a po slovensky to zname nebo cesky 20–1 na 3.
A jeste anglicane to maji rozdeleni jinak maji AM a PM a to je ze maji 24 hodin rozdelene na 12 12 hodin to je takzvany casovy format 12 hodin lebo mi slovaci nebo cesy mame format 24 hodin a to am a pm nevim jak to je presne mam 12 let a to sme se ucili pred 3 az 2 rokmi tak to nevim ani to past a to druhy jak se to zekne to je jednop dufam ze sem poradil.