pepe88

Proč se stále navyšuje počet lidí s depresí?

V roce 2020 to bude další civilizační nemoc,která znemožnuje pracovní schopnost.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Stačí se dívat kolem sebe. Nebo se obrátit na lékaře, kteří znají odpověď.

Často jde o psychosomatické problémy – špatná životospráva, málo pohybu, spánku, partnerské vztahy, děti, ztráta zaměstnání, nebo naopak náročné zaměstnání exekuce, bydlení, vztahy mezi lidmi, uspěchanost, změna životních hodnot, nadměrně vytčené cíle, které nemohou splnit atd.

Proti únavě, neklidu, bolesti hlavy berou lidé léky, jejich potřeba se zvyšuje, vzniká jistým způsobem závislost. Jindy třeba sáhnou po akoholu na uklidnění, nadměrné množství kávy také není prospěšné.

U každého je jiný důvod.

Další odpovědi
Kepler

Je to zkrátka civilizační choroba, změna životního stylu (alespoň z části) směrem k psychickému vypětí.
Odhaduje se, že deprese postihne během života až pětinu populace, ženy jsou postiženy o něco častěji než muži. Podle příčiny se deprese dělí na primární a sekundární. Sekundární deprese je vyvolána nějakou tělesnou chorobou, onemocněním mozku, může být způsobena některými léky či drogami. Primární deprese vzniká bez zjevné příčiny, ale může být vyvolána nějakou psychickou zátěží. Při jejím vzniku se uplatňují změny nervových zakončení a nedostatek přenašečů nervových signálů v mozku.
http://prizna­ky.vitalion.cz/de­prese/

Löwe

Nějaká reference na statistiku?

Medulka.013

Je to prostě civilizační trend a spousta lidí chce jít s dobou. Vlk naštěstí takový není a žije naplno.

Kryšpín

Poněvadž kapitalismus je náročný a výrobci, distibutoři, lékaři a lékarníci potřebují oběh

da ny

Strava, spěch, stres, přetížení (zejména mozku).
Deficit niacinu (B3).
Nedostatek spánku (potřeba sice je individuální, často málo hodin).
Depresemi trpí převážně ženy, platí tak daň za svou všestrannost a schopnost dělat (přemýšlet) několik aktivit najednou.Často v myšlenkách „zařizují“ a řeší" mnoho věcí (mnohdy zbytečných). Partner/vedoucí něco „plácne“ a ona o tom ještě minimálně týden přemýšlí (proč, co, jak, nač, zač) a rozebírá… Doma pracovní záležitosti, v práci děti, partnera, rodinné záležitosti..­...plánuje vaření, nákupy, program atp.
K malým dětem v noci by ideálně měl vstávat otec. Mužům nedostatek spánku téměř neškodí. Jejich mozek během života neí tak namáhán a přetěžován jako u žen. Snadněji přehazují „výhybky“, neřeší, netrápí se, nepřepínají se (tedy větší vzorek populace, někteří „jen“ pracovně a domapak chybí…)…

Šidlo

  1. kopec ľudí nemá žiadnu depresiu, sú len leniví a sklamaní, že nemôžu mať všetko a hneď ako to videli v reklame
  2. kopec ľudí má naozaj ťažký život, ale to by sa dalo riešiť…keby fungoval štát a okolie neignorovalo spoluobčanov v núdzi.....na biedu neexistuje tabletka, ale pomocná ruka
  3. neviem o tom, že pribúda ľuďí s pravou nefalšovanou depresiou – poruchou serotonínu a dopamínu......ale podľa expertov pribúda.....

da ny – prosímvás nerobte zo žien chuderky, obete života, systému a vlastného mozgu – ak niekto rieši týždeň, čo povedal partner, potrebuje psychológa ale nie na depresiu.....a nedostatok spánku škodí takmer každému človeku na Zemi…a robiť viac vecí naraz vie len 2% populácie – väčšinou muži.....ostatní si len myslia, že robia dve veci naraz, potom sa im pokazia a potom jasné, že sú z toho depresívni (ale nie rovno v depresií!!!)…preh­nane rozmýšľať je zlozvyk, ktorým trpia obe pohlavia a kto si ho úmyselne sebalútostivo pestuje, naozaj zle dopadne!