Sonyk5100

Proč se složená čísla v numerologii sčítají? Proč se třeba neodečítají nebo nenásobí?

Odpovědi
cochee

Možná že to je tím, že i kdyby se umocňovaly nebo dokonce integrovaly, výsledek je týž – žádný. Celý tento systém pověr je založený na sčítání deseti číslic: Co by slavní numerologové říkali, kdyby půlka světa počítala ne v dekadické, ale třeba čtyřkové nebo osmičkové soustavě?

Zdroj: mmj. Wikipedie

Bobík147

Protože sčítání je nejjednodušší v tomto případě – odčítáním by vznikla záporná čísla a násobením moc vysoká čísla. Je to pouze pro pohodlí numerologů. Stejně to nemá smysl – souhlasím s cochee.