arygnoc

Proč se říká princ (princezna) z Nemanic?

Vždyť v Nemanicích není žádný zámek nebo hrad (viz http://www.ma­py.cz/#q=nema­nice&t=s&x=12­.770539&y=49.436619&z=11­&qp=10.877189_48­.385168_17.261369_51­.154237_6 ).
Doplňuji:
Je to asi zajímavá lokalita. Všimli jste si – hned nedaleko je Trhanov.
Proč asi?

A kousek dál Babylon.

Pěkná zbírka názvu na tak malém prostoru – inu, Chodsko.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o obec, původní německý název Wassersuppen (vodové polévky). Chudý kraj, neúrodnu půda, nemožnost rozvoje zemědělství. Lidé žili z chudobě.
Proto zřejmě vzniklo úsloví pán z Nemanic – ten, kdo nemá nic, není ani pán… Protože zde nebyl žádný hrad ani zámek, nemohla zde žít ani princezna – neexistující jedinec, který opravdu nemá nic… ale mohla být mladá a krásná, ale chudá…
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy… Nějak se mně dnes nedaří.

Další odpovědi
Ella

nejspíš proto, že ten „princ“ či „princezna“ NemáNic
Doplňuji:
nic si z toho nedělejte -iv-, to jsme na tom stejně ;)

anonym

Ello , ja nejsem z Nemanic a nemam take nic.
☹ A jeste ke vsemu nejsem ani prinzezna. ☹

  • iv-

Doplňuji:
A jeste je tam Pec a Klenci. Ja to tam mam asi nejak spatne prochozene , ze ty Nemanice neznam. 🙂

anonym

Ahaaa ! Tak to priste neprehlednu. 🙂
U Domazlic . 🙂