Kelt

Proč se rallye Paříž Dakar jede mimo trasu?

Když je nějaký závod z místa A do B, tak by se tak měl jet. Proč se jede Paříž Dakar letos tak, že jedna část je v Peru? Další rok tam dají zase něco jiného. Vysvětlíte to někdo? Díky.

Nejlepší odpověď
Gestas

Protože v některých afrických zemích, kterými by se projíždělo, je příliš nebezpečno.

Další odpovědi
Drap

Jméno závodu je z dřívější doby, kdy se opravdu léta jezdilo Paříž -Dakar. V současné době nelze z důvodů politických a válečných v Africe jezdit. Trasa se mění každý rok z důvodu místních podmínek, zajímavosti, bezpečnosti a podobně. Změnila se i pravidla. Dnes musí závodník projet kontrolní body, které jsou v každé etapě. V původním závodě v Africe byla každá etapa určena z místa A do místa B a nikoho nezajímalo kudy jede.

annas

"Trasy Rallye Dakar se průběhu let měnily, i proto z původního názvu zmizelo původní pojmenování Paříž – Dakar.

V původním názvu, kromě Dakaru (Senegal), dominovala i Paříž. Od roku 1994 se však změnilo místo startu a „Paříž“ bylo z názvu závodu vypuštěno. Až do roku 2007 byl závod pořádán přes Afriku a do roku 2007 pouze čtyřikrát nebyl Dakar zvolen jako cíl závodu, ale jen dvakrát nebyl součástí trasy vůbec.

Po teroristických útocích byl týden před začátkem zrušen závod v roce 2008. Od roku 2009 se pak Rallye Dakar přesunula do Argentiny a Chile a o tři roky později přibylo ještě Peru."

V odkazu najdete všechny trasy.

http://www.au­to.cz/trasy-rallye-dakar-kudy-se-jede-nejslavnejsi-zavod-101092

Rallye Paříž-Dakar (zkráceně pouze Dakar) je každoroční terénní závod motocyklů, čtyřkolek, automobilů a kamionů. S

I když oficiální název zní – rallye, jedná se spíš o vytrvalostní závod v terénu, kde se více používají upravené speciály, než klasické soutěžní vozy v závodech rallye. Většina měřených úseků vede těžkým terénem. Převážně se sestávají z průjezdů písečnými dunami, blátem, travnatými pláněmi a skalními úseky. Délka etap se pohybuje denně od několika desítek do stovek kilometrů. atd. "
http://www.au­to.cz/historie-rallye-dakar-84790

Emefej

Paříž-Dakar se to už pár let nejmenuje.