Kerynka

Proč se po nadměrné moučné stravě tloustne?

Odpovědi
dědapetr

Protože obsahují škrob a jsou tam cukry.

jmhad

Mouka obsahuje velké množství sacharidu,tedy pohonu pro naše tělo,které když nespotřebujeme – nespálíme,ukládají se ve formě tuku.Podle rozsahu vykonané tělesné aktivity by měl dospělý sníst za den cca 350–400 gramů sacharidů .Při dietě na cukrovku či při hubnutí 220–250 gramů za den.
100 gramů mouky obsahuje 75 gramů sacharidů. 100 gramů chleba,což jsou 2 krajíce nebo 2 rohlíky 50 gramů sacharidů.Takže když si třeba jako sekretářka dáte za den 6 rohlíků,už by jste si neměla dát nic se sacharidy – ani jablko, které má cca 30 gramů,brambory v porci 40 g . Jedině maso,omezeně mléko a mléčné výrobky a zeleninu typu zelí,květák a pod.

Zdroj: http://www.flo­ra.cz/ekalkulac­ka/1.php