ChineLin

Proč se píseň „Valčík na rozloučenou“ takto jmenuje, když je to typický waltz?

Totéž původní anglický originál Auld Lang Syne.

Odpovědi
marci1

U nás se ujal název „Valčík na rozloučenou“, jelikož se v písni zpívá o valčíku na rozloučenou, ale je to waltz. 🙂
http://www.mu­sicer.net/kara­oke-skladby/lidova/wal­tz-na-rozloucenou-1

hrmta

Souhlasím s marci1, bude to kvůli textu, který pro ni pan Moravec (Taxmeni to nebyli) vytvořil.

Na plesech je občas veselo, když ji zahrají a pár lidí se na to opravdu pokouší tančit valčík :)

Jen doplním, že originál není anglický, ale skotský.