Proč se pes,když ulehá,se několikrát otočí kolem své osy?

Proč se pes,když ulehá,se několikrát otočí kolem své osy ?
Doplňuji:
Já to věděl,proto že jsme se to učili ve škole a Kapka má stoprocentní pravdu.Boduje

Nejlepší odpověď
kapka

Údajně je to instinkt z dob, kdy si psi vyšlapávali místo k odpočinku ve vysoké trávě. Teď si nedělám legraci. Tak to vždy uváděla odborná literatura.

Další odpovědi
dagry

Barbakane, že tys nesledoval Večerníčky o Dášeňce? Tam to bylo. A je to přesně tak jak píšek Kapka. Opravdu si ušlapávají v dnešní době „cokoliv“ pod sebou než ulehnou. Můj pes si takto ušlapává i peřinu nebo polštář a dělá kolečka. To je úplná procedura než ulehne 😁

vecernice

Myslím že jen hledá vhodnou polohu ke spaní.

mojitek

Na svete je plno mýtů a polopravd.Toto otaceni provadeji zvirata ktera maji -ocas-.Tim otacenim si uvedou ocas do vhodne polohy.Nic vic nic min 😉

mosoj

Kapka (dcera velké kapky) má pravdu. Vždy jsem to tak v literatuře četl i jsme se to učili ve škole.

SinceX

Já bych řekl, že si hledá jen nějaké měkké místo k ulehnutí, myslím, že mu vadí jako nám, když si lehne na nějakej kámen…:)

mirka151

MUJ PEJSEK SE TOČÍ JEM KDYŽ CHE NA VELKOU !!!! KDDYŽ JDE SPÁT TAK SI ROZHRABE PELÍŠEK NEBO MOJI POSTEL A POTOM SE PŘITULÝ A SPINKÁ