shark_2

Proč se PC vypne při stisknutí levého shiftu?

Když stisknu levý shift, tak se počítač ihned vypne. Začalo to zničeho nic. Ostatní klávesy fungují, jen spodní CTRL ALT a i DELETE ne. Čil se nedostanu ani k Správci úloh. Při levém shiftu se ale PC automaticky vypne. Zkoušel jsem jinou klávesnici a tam to nedělá a vše funguje. Bude to tedy klávesnicí? Ještě jsem se s tím nesetkal, děkuji za případné odpovědi :)

Odpovědi
jáára

Klávesnicí…
V nastavení napájení, nastav něco jako akce při stisku tlačítka napájení, tlačítka režimu spánku atd… na „neprovádět žádnou akci“. Mohlo by to pomoct.

arygnoc

  • skontrolvať klávesnicu – pripojiť INÚ klavesnicu a otestovať na inej klávesnici (porucha klávesnice).
  • ak sa jedná o sw závadu, použiť poslednú známu funkčnú konfiguráciu počítača (najjednoduchšie riešenie).
  • pátrať v nastaveniach po inštalácii posledných programov (najmä napájanie, – ovládanie, klávesové skratky, …)
  • reinstal.

😉

mojitek

jáára : v ovladacich panelech -klavesnice- je,ale napájení tam nevidím.Ani nikde možnosti nějakého jiného nastavení než „povolit zařízení probouzet PC z úsporného režimu“ .Já potřebuju zase abych nemusel po každým zapínání PC mačkat NUM LOCK aby fungovaly číslice.. Mám XP

jáára

jinak se to týká napájení a ne klávesnice ( v ovladacích panelech) a ten numlock se upraví v regisgtrech

jáára

A ty máš tady dva účty?
A XPéčka, to je exotika. A tím se nehodlám zabývat…