Medulienka

Proč se někdy stane, že slovo nebo větu slyšíme i naprosto jinak, než nám někdo říká?

A stejně tak při čtení, kdy nějaké slovo přečteme jinak než je napsané. Může za to jen obyčejná nepozornost nebo je v tom i něco navíc? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa88

To je velmi zajímavý jev… Přečteš tenhle text?

V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že?? [1]

Princip je prostě v tom, že nejsme počítače a informaci nebereme „popořadě“, ale hodně domýšlíme…

Zdroj: [1] http://moje.da­ma.cz/blog.php?blog=62