Nikkol

Proč se na svatbách dělá zasedací pořádek? To si lidi nemůžou sednout tak jak chtějí?

Nejlepší odpověď
Deli

Svatebčané a jejich svědci a rodina mají etiketou místa určená. Jak si sednou třeba jejich přátelé a kolegové je už celkem jedno, takže je možnost buď to nechat na nich, nebo připravit zasedací pořádek i pro ně – pak je třeba myslet na to, aby si lidé sedící poblíž rozuměli, měli společná témata k hovoru, znali se, atd.

Další odpovědi
tom004

V odkazu je popsáno co a jak.Jenom dodám,že dnes se spíše kouká na to,aby vedle sebe neseděli ti,kteří jsou schopni se po pár minutách „zabít“.Zasedací pořádek,je spíše formalita.Hosté se po odbytí oficiální části,stejně posadí jak jim to vyhovuje.Nebo spíše,kdo komu vyhovuje.

http://www.sva­tebniinfo.cz/sva­tebni-hostina/zasedaci-poradek.html

hanny 2

Zasedací pořádek se dělá proto,aby nevznikl hned na začátku chaos,který zbytečně navozuje negativní atmosféru.Ten ostatně vydrží jen pár desítek minut,než se hosté najedí a pak si stejně začnou přesedat,kam se jim zachce.

Tata

Zasedací pořádek byl odvozen od dvorské etikety. U slavnostní královské tabule seděli co nejblíže králi jeho nejbližší, tedy rodina a to ještě podle důležitosti postavení v rodině. Potom následovali jeho věrní rytíři a šlechta opět podle její důležitosti pro rodinu. Stejný zasedací pořádek se používal na všech hostinách a přenesl se až do naší doby právě při svatební hostině. Rozsazení svatebčanů tak ukazuje jejich vstah k novomanželům a nedodržování tohoto zasedacího pořádku ( jen při zahájení hostiny) je, promiňte že to tak napíši, buranstvím a neomaleností.