Avatar uživatele
Zlatý

Proč se musím vrátit, abych si na něco znovu vzpomněla?

V jednom pokoji na něco myslím. Dojdu do druhé místnosti a zaboha si najednou nevzpomenu, co jsem to předtím chtěla. Jenomže...pak se vrátím znovu do té první světnice... A ejhle! Vím, že jsem chtěla...třeba jít nasypat ptáčkům nebo něco méně zásadního... Máte to také?
Čím to je, že si vzpomenu tehdy, když se vrátím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Neboj se, bude horší. Pak si vzpomeneš vždy když to již potřebovat nebudeš.

http://sik.vse.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Taky se musím vracet,ale většinou se mi podaří vzpomenout si hned,jakmile uvidím poslední věc,na kterou jsem se dívala,když jsem myslela na to chci než jsem to zapoměla....


Avatar uživatele

Damiano, toto souvisí s tzv. mimosmyslovým vnímáním. Neboj, nejde o sklerozu. Jenom kvůli řadě záležitostí, na které musíš myslet a postupně je musíš řešit, některé myšlenky( úkoly) Tvoje paměť vytěsní. Pracuje totiž tak, že v okamžiku kdy na daný problém myslíš, paměť ho už bere jako vyřešený.
Funguje zde naštěstí vázanost myšlenek na vnější podněty (při myšlení je zapojeno více smyslů). Proto stačí vrátit se do prostoru (situace), u které jsi myslela na to, cos zapomněla. Ostatní smysly pomohou paměti, aby sis vybavila, nač jsi v dané chvíli myslela. Také to tak řeším. Není to už teď tak časté, jako to bývalo kolem čtyřicítky. To jsem opravdu měla daleko větší kolotoč, protože jsem byla daleko "výkonnější". Teď už mi celková ztuhlost brání zbytečně se štvát a honit, tak nemám ani tolik problémů s pobíháním po bytě a přemýšlením, co všechno ještě potřebuji stihnout. Dnes už totiž vím naprosto bezpečně, že i zítra bude den a že tu nedodělanou práci tedy mohu klidně na zítřek nechat. To je výsada nás dříve narozených, přestává být potřeba pořád někam spěchat.


Avatar uživatele
Zlatý

smysly&paměť

Mně se to stává pořád a nejen to co tu popisuješ ty. Vono se říká že čich je nelepší spouštěč, ale funguje to u všech smyslů. Před lety sem slyšel v rádiu hrát jednu písničku, dneska sem ji slyšel znova a vzpoměl sem si přesně na kterým místě jsem tehdy byl, když jsem ji slyšel poprvý. A to nemám nijak zvlášť dobrou tu...no...však ty už víš...


Avatar uživatele
Bronzový

Jen odhad, ale třeba je to tím, že během myšlení na konkrétní věc vstřebává mozek i ostatní informace z okolí (prostředí, hlasy, ruchy, vůně...), které zaznamenává zároveň s tou myšlenkou. Vrátíte-li se na to dané místo, dokáže podvědomě vyvolat v návaznosti právě na ty ostatní informace i tu danou myšlenku...


Avatar uživatele
Zlatý

bych tipoval, že se člověk tou chůzi do jiné místnosti jakýmsi způsobem uklidní, na rozpomínání je totiž hlavní podmínkou klid. Jak jinak si vysvětlit, že nejlepší "rozpomínací mistností" je záchod?


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud ještě nechodíš v noční košilce a pantoflích po ulici a do práce, protože jsi zapomněla, že jsi se chtěla převléknout, tak je to ještě dobrý.
Řekl bych, že jsme tací skoro všichni - pořád se vracíme a hledáme to co nám padne do oka a potom vyskočí na mysl.


Avatar uživatele
Zlatý

No víš někdy i když se vrátím si nevzpomenu a tak si říkám asi to nebylo tak důležité. Zjistím, že mi nic nechybí a vše běží jak má takže už po tom nepátrám .
Jsi na tom tedy ještě moc dobře.


Avatar uživatele
Stříbrný

Důležité je taky si vzpomenout, ve které místnosti jsi tu myšlenku ztratila a nemít moc velký dům, kdyby sis nevzpomněla, to popocházení by taky mohlo zabrat celý den :)

Jinak mám to taky a ostatní už to hezky popsali.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3245
Zlatý quentos 1434
Zlatý mosoj 1393
Zlatý Drap 1229
Zlatý Kepler 973
Zlatý led 730
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 674
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.