Curiosity

Proč se mi zatočí hlava, když se hodně protáhnu? 🙂

protáhnu se hoooodně jako kočička, když ráno vylezu z postele nebo i jen tak přes den a zatočííí se mi hlava, ČÍM TO JE?? 🙂

Nejlepší odpověď
gnosis

na 99% nic vazneho – hypotenze, cili nizky krevni tlak. proste malo okyslicene krve v mozku :) mam to taky – toceni hlavy, hlavne kdyz prudce vstanu z drepu/sedu/lehu, nebo kdyz stojim hodne dlouho na jednom miste. zdedil jsem to po tatovi, a jsem rad – nizsi tlak = nizsi riziko infarktu. ale muze to byt nebezpecne za volantem. mam to potvrzeno i od doktora, ale pry ten muj je jeste ok, a nijak se to resit nemusi. ale pokud se jako kocka protahujes cely zivot a objevilo se ti to az ted najednou, a tvuj doktor o tom nevi, asi bych se mu zminil, smat se ti nebude:)

Další odpovědi
Terryle

Mně se to stávalo hlavně když jsem prudce vstala – asi kolísavej tlak. Nevím, když jsem si ho občas měřila doma, mívala jsem spíš normální, možná lehce vyšší. Pak jsem jednou podnikla nějakej nemístnej experiment se stravou (málo jídla, psychickej zápřah a fofry) a začala jsem mít šílený návaly motání hlavy skoro až na spadnutí, když jsem zaklonila hlavu. Pak to pomalu odeznělo, ale ne úplně – teď se mi to občas stává, když třeba večer ležím v posteli a hlavu zvrátím dozadu. Hodně se to zlepšilo, když mi kamarád medik poradil železo – tak ďobu tabletky a je to nesrovnatelně lepší. Jasně, není to řešení, ale pro nás, co se nám nechce lítat po doktorech s prdama, je to ideální :o)

žolik

Ja bych ti doporučila návštěvu u lékaře,máš nízky tlak,bude se to stupńovat,může se ti udělat někde špatně,když to vysvětlíš lékaři,nebude se smát neboj.

Zdroj: žolík

Lucy13

Taky se mi to stává, ale jednou jsem ležela v postely a chtěla jsem vstát. Rychle jsem vstala a protáhla jsem se, ale najednou se mi zatemělo před očima a spadla jsem a měla jsem rozražený čelo. Je to určitě nízký tlak, a prudké vstávání. Lepší je než vstanete tak si sednout na postel a počkat až se to ustálí