JájsemRaibek

Proč se mi ve 23 hodin vypíná internet?

Základní info:
Internet bezdrátový, dále přes wi-fi; ntb windows 8.1
Poslední dobou se mi ve 23:00 hodin na počítači přestanou načítat internetové stránky s tím, že není připojení k internetu (server nenalezen…).
Nejprve jsem si myslel, že poskytovatel má nějakou údržbu, ale protože je připojení přes wi-fi, tak mám internet i v mobilu, kde normálně funguje, tudíž poskytovatelem internetu to není.
Nemá náhodou počítač nějaké nastavení? Nezkoumal jsem po jaké době je internet zase funkční, ale ráno funguje normálně. Restart počítače nefunguje, resp. nemá vliv na opětovné připojení. Ikona internetového připojení ukazuje, že internet k dispozici.

Kde může být problém?

Dnes opět a píše to:
Server DNS neodpovídá.

Doplnění:
Omlouvám se za špatný název jak jsem psal dříve. Bod obnovení je z prosince 2016, což je dlouho.

Nejlepší odpověď
led

Deti majú o 23:00 spať a nebehať po internete. Nie je náhodou zapnutá detská poistka?
Poznámka, nepoužívam internet cez mobil, preto tak laická odpoveď, človek nikdy nevie, pretože najčastejšia chyba býva práve tá, ktorú človek najviac podceňuje.

Další odpovědi
fcoop

Co je DSN (název zdroje dat)?
https://suppor­t.microsoft.com/en-us/help/966849/what-is-a-dsn-data-source-name

samovolné vypínaní wifi

http://pc-help.cnews.cz/vi­ewtopic.php?t=136689

Co to je „hodně starý bod obnovení“?
V každém případě budeš muset zajít za kovářem,kováříčkové budou k ničemu.

Kepler

Zkus najet přes ovládací panely na poradce při potížích – internet, jestli tam něco nenajdeš. Nebo radši si nejdřív zkus obnovení a jako bod obnovení zvol datum, kdy jsi ještě ten problém neměl. Dej do diskuze, jestli se povedlo.

autacek

Nejdřív zkus přesně zjistit, co ti vlastně nefunguje. Internet je široký pojem a není to jen web. Síťové rozhraní funguje a na router se připojíš? Router v diagnostice hlásí že je připojen? Zkoušel si ze svého pc traceroute třeba na google 8.8.8.8? Tam uvidíš, kde se to blokne a dle toho je pak třeba odstranit chybu.

JájsemRaibek

Bohužel bod obnovení je hodně starý.
To už jsem koukal.
Poradce při potížích psal něco o DSN nebo tak něco, přesně nevím. Pokud by to bylo internetem, tak ale telefon funguje, což je divné.
Antivir a projetí všeho nic nehlásí.

ivzez

Ne o DSN, nýbrž o DNS.
https://www.go­ogle.cz/search?q=Wi­Fi+%2BDNS&num=100&hl=cs&­tbs=lr:lang_1cs&lr=lan­g_cs

Kepler

A nemůžeš si bod obnovení sám vytvořit? Nevím jak je to ve win8. Poskytovatelem internetu to určitě není. Co je to DSN taky nevím.