Gus_Fring

Proč se mi prohýbají záda při kliku?

Vždy, když posiluji s vlastní váhou a dělám kliky, se mi při „vyšším“ počtu kliků začnou prohýbat záda (hlavně bederní páteř). Udělám tak 10 kliků, a paže mě téměř nebolí. Ale tu náhle mě začnou tahat bolavá záda dolů. Poté tak sotva s bolestí udělám 15. Kontroloval jsem si správnou polohu při kliku, a předpokládám, že to tím nebude, dělám klik totiž snad dobře. Čím to může být?

Odpovědi
ivzez

Záda se Vám „nezačnou prohýbat", ale Vy začnete prohýbat záda,
Podle mne kliky neprovádíte dobře, při správném provedení by záda bolet neměla.

Zkuste to s trenérem, který Vás naučí kliky provádět správně.

nyjono

Potřebuješ posílit zádové svalstvo.
Dělej raději méně a správně než více a špatně. Tělo by mělo bý v rovině. Neprohnuté.
Takže 10 dobře provedených kliků, pauza pár minut a zase třeba 10 správně provedených kliků.
Kontrolovat se můžeš třeba v zrcadle.