RohlikCZ

Proč se mi přehřívá PC?

Počítač je vyčištěný od prachu kompletně, viry nemám žádné, tak čím to může být? Zdrojem?

Grafika Nvidia GeForce 650
Ram 8GB
Procesor Intel Core i3 3240 3,4GHz

Doplňuji:
Přehřívá se CPU – V klidu má 42°C (Dříve mívalo 27) A při hraní her se vyšplhá na 65°C a vypne se :)Větráček u CPU i zbytek PC je profouklej ztlačeným vzduchem tak netuším kde by mohl být problém

Nejlepší odpověď
gecco

Jestliže je dobře vyčištěný a přesto se přehřívá, máš buďto poškozené větráčky (mají nízké otáčky) nebo ti chybí (vyměnit) teplovodnou pastu mezi brouky a chladiči a nebo bylo pecko špatně tepelně dimenzováno už v době, kdy bylo stavěno či upgradováno.
___
Zkontroluj si výše napsané, případně můžeš do kisny přidat další větrák.

Další odpovědi
Quimby

Ahoj,
Co se ti teda přesně přehřívá? Kolik to má stupnů v klidu a kolik při zátěži?

Lamalam

Pokud se hřeje CPU, tak profoukej nejenom ventilátor, ale i žebra na chladiči. Pokud to nepomůže, demontuj chladič, očisti styčné plochy a znovu to namaž teplovodivou pastou. Nebo raději kup nový chladič.

jpau

Vtip jo. Správný šmudla si všimne, že se mu počítač, jehož CPU mělo v létě kdy bylo v bytě na daném místě 20° teplotu 27°. No jo, ale začala zima a aby šmudla nezmrzl, tak si zatopil, což vedlo k tomu, že se zvýšila teplota v místě kde je počítač, což mělo za následek zvýšení teploty CPU (vtip je v tom, že teploty v místnosti a krabici počítače nemusí být proti sobě lineární, záleží na více věcech).

Takže co s tím.

  1. Netopíš moc?
  2. Pokud jsi se rozhodnul že tomu pomůžeš otevřením krabice tak ji zase zavři.
  3. Pokud to nezabere, zajdi do nejbližšího obchodu s HW, za 20–40 Kč zakup „teplotně vodivou pastu“, namatlej ji mezi procesor a pasiv.

Roman71

Úplně stačí vyschlá teplovodivá pasta mezi procesorem a chladičem, a děje se ti přesně to co popisuješ. Pokud jsi do vnitřku počítače od zakoupení nezasahoval až do této chvíle, tak se tomu nedivím. Pokud chceš mít dobře chlazený procesor, je potřeba, alespoň jednou za rok vyschlou pastu z procesoru i chladiče s citem odstranit a nanést novou. Návodů na YouTube je víc než dost :)