Smack

Proč se bude zdražovat od ledna uhlí o 30%?

Uhlí a zdražování.

Odpovědi
Drap

To proto, aby nám zůstalo v peněženkách méně. V Německu se rozhodli uhlí nepoužívat, tak u nás se zdraží. To je přece logické.

plebs

Poněvadž planeta hoří země se otepluje a grétismus má zelenou.

Kepler

Už za letošní rok se světové ceny uhlí více než dvojnásobily.
V posledních letech se rozvoj těžby v uhelných dolech z důvodu prosazování zelených politik v EU zanedbával, takže kapacity produkce uhlí jsou rovněž nedostatečné. Důvodem markantního zdražování uhlí je enormní celosvětový vzestup poptávky po energiích a jejich zdrojích, jež nastává v souvislosti s odezníváním pandemie. Roli ale hrají také povětrnostní podmínky. Například v Evropě letos panuje relativně málo větrné počasí.
To způsobuje, že produkce elektřiny z větrných elektráren je nedostatečná. Musí být nahrazována elektřinou vyráběnou z plynu. Jenže ani té není dostatek. Zásobníky na plyn se po loňské poměrně dlouhé a vydatné zimě nedaří v Evropě doplňovat. Takže Evropa a s ní i svět hledá poslední záchranu právě v uhlí.
https://faei.cz/li­dem-v-cesku-zdrazi-uhli-meli-by-se-predzasobit-zima-bude-tuha/

Pepa25

Pokud se zdražily hlavní substituty uhlí (jeho alternativy) – hlavně plyn, tak vzrostla poptávky po uhlí a to zdražuje. Jednoduchá ekonomická závislost.

zjentek

Jak píše Drap, je to logické. Nejprve se zasypaly (chytří zakonzervovali) doly a pak se lidem znemožnily kotle na tyto paliva. Přesto by si homo sapiens sapiens mohl cestičku k lacinému otopu najít. A tak účinným lékem proti tomu jsou kartelové dohody cen.

Konkrétně jsem tady již bambilionkrát poukazoval na to, CO je zkázou světa, jak ho chápeme a stále si stojím za svým. A důsledkem je např. i to zdražení uhlí, v celkovém kontextu věci opravdu logické ); … je třeba věc pochopit>>>https:­//youtu.be/Aim­FHUQ5BMY?t=179

Beno

Ceny fosilních paliv jdou nahoru. Vyplatí se používat jiný zdroj tepla dřevo, infra topné panely, solární vakuové kolektory, tepelné čerpadlo vzduch-voda.