dust8

Proč Samsung prakticky už nevyrábí normální LCD, ale jenom ty zakřivené?

Straší mi to v hlavě už dlouho. Samsung žeru, ale od té doby co přešel na tu curved technologie zakřiveného displeje u mě prakticky skončil. Co je tak špatného na normálním rovném LCD, že jej už úplně ignorují?
Ostatní výrobci mě nezajímají. LCD pro mě jenom Samsung, protože už třetí LCD od nich naprosto bez chyby, ale co teď když tu zakřivenou obrazovku nechci ani vidět? To mám vyloženě prudit Samsung výrobce? Udělat stávku?
Nebo snad prodat dům a udělat takovou nabídku, která se neodmítá, aby mi vytvořili LCD na zákazku?

Odpovědi
anonym

Tak předně samsung nijak technologicky nevyčnívá nad ostatními výrobci takže „LCD pro mě jenom Samsung“ je v podstatě ničím neopodstatněné a jen vsugerované stanovisko ve kterém ses zabarikádoval a odstřihl si tak dobrovolně všechny ostatní, třeba i lepší možnosti.

Stávkovat můžeš, ani nikoho to nebude zajímat. Prudit dopisy taky můžeš ale bude to mít zřejmě podobný efekt, nakonec nejlepší možnost je poohlídnout se po konkurenčních nabídkách a nepřesvědčovat se tak zarputile, že ta možnost neexistuje.

Edison

Se jich zeptej.

Dochy

ge0rge: Tak nevím co přesně se Dustovi na Samsungu líbí, ale kromě tabulkových údajů, které člověk vidí v každém eshopu je pak poměrně podstatná osobní zkušenost uživatele a třeba kvalita uživatelského rozhraní. Neviděl jsem v poslední době zblízka nějakou moderní TV, ale pár kousků řádově 5–10 let starých a to UI je odpad. Pokud je někdo např. s ovládáním u Samsungu spokojen, chápu že tam chce zůstat a neexperimentovat s jinou značkou.
I když popravdě já po svých zkušenostech bych volil značku jinou… Monitor/TV Samsung 2270 – pokud chci mít na TV správný poměr stran, musím na jednom místě menu zvolit poměr 4/3 (displej je reálně 16/9), na druhém místě musím zvolit AUTO a pak se mi poměr stran automaticky mění podle vysílaného pořadu tak aby ksichty v Ordinaci 😉 nebyly nečekaně protáhlé či široké. Jakékoli jiné nastavení znamená že u každé změny programu budu muset znovu laborovat s ovladačem… Čas od času se TV kousne a standardním způsobem ji nelze přesvědčit k automatickému přizpůsobení obrazu – je nutné použít servisní kód a provést reset nastavení…

anonym

tvůj předpoklad že vyrábí jen zakřivené displaye mimochodem také není pravdivý. V nabídce mají řadu běžných plochých obrazovek a to i ty s poměrně luxusními parametry jako je třeba rozlišení 8K. Takže nechápu kde jsi vzal že u nich není možné koupit obrazovku bez zakřivení.

anonym

že obrazovky mírně zakřivují je holt benefit který umožňují oled displeje. Především u obrazovek s větší úhlopříčkou to má příznivý vliv na aliminaci deformací obrazu při krajích obrazovky, a při sledování ze správné pozice vzniká dojem mnohem širšího rozhledu do stran. Pochopitelně se to nehodí na běžné sledování Ulice koutkem oka, je to technologie vyloženě pro domácí kino. Proto zůstávají v nabídce dál i obrazovky ploché.