Kelt

Proč není vidět na první pohled , zda průpiska píše nebo ne?

Asi před rokem byla v Lídlu akce . 25 průpisek na 25 Kč, 10 bylo modrých a pak červené, černé a zelené tvořily zbytek. Průpisky ještě mám. Jednu vytáhnu, píšu a zase dám zpět. Jenomže průpisky jsou v průhledné trubce a je vidět náplň. Mnohokrát se mi stalo, že průpiska vypadala jako nová, naplněná zcela, a průpiska nepsala a opačně- skoro nic v průpisce od náplně a psala skvěle. Proč to tak není. Plná průpiska – měla by psát, prázdná – asi psát nebude, ale je to volba. Asi je to šetření na nepravém místě. Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Někdy inkoust v místě kuličky na hrotu zasychá, pokud se průpiska dlouho nepoužívá. Většinou ji lze rozepsat a pokud ne, může pomoci mírné nahřátí hrotu, nebo koupel hrotu v lihu. Ale ne vždy. Není rozumné kupovat si větší množství průpisek (pokud je nechceš rozdávat). Mně stačí mít v pohotovosti tři, z nichž jednu nosím neustále sebou a průběžně je střídám.

Další odpovědi
Drap

Náplň vyschne a nepíše.Co je na tom divného? Jen hlupák si kupuje propisky na dlouhou dobu dopředu.

aliendrone

Neřešili jsme tu teď nedávno něco podobného? Laciné kopyto = mizerná kvalita náplně včetně obdobného provedení „kuličky“ (někdy by se dalo napsat spíš kostičky či mnohostěnu o jejím materiálu nemluvě)! ;)

Prostě si kup Parkera a nic neřeš (i ten nejlacinější je v porovnání HVĚZDA s bežně prodávanými pisátky-motyčkami a máš po problému. Prostě vytáhneš z kapsy a bez pardonu ihned PÍŠEŠ, jaký saky paky (o tom jak snadno a hladce nemluvě)! A votogo, ne? ;) :)

zjentek

No tak když se podržíme jádra otázky, bude možná nutný připustit i možnost, že stejně HNED NA PRVNÍ POKUS vidíš, zda ti průpiska píše nebo ne. Anebo ne? (;

elkon

Já používám gelové tužky Pilot G-2, píše dobře na každý papír, má dobrou výdrž a nezasychá tolik jako propiska. A co je důležité, nikdy nedrhne po papíru, jako některé propisky.