postcd

Proč nemůže obecně prospěšná společnost přijímat elektronickou platbu z daňových důvodů?

Elektroncké měny jako je Bitcoin jsou legitimními měnami. Jaké mohou být důvody toho, že obecně prospěšná společnost (o.p.s.) říká, že el. měnu jako je Bitcoin nemohou přijímat z daňových důvodů? Přijímají ale karty a bankovní převod.

Odpovědi
Pepa25

Kryptroměny NEJSOU legitimními měnami (minimálně podle českých daňových zákonů), takže jejich přijetí není to samo jako přijetí hotovostní nebo bezhotovostní nebo karetní platby. Je to movitá věšc, pro obdarovaného je to stejné, jakoby dostal pytlík kuliček se všemi apekty z toho plynoucími.