Proč nemají muži něco podobného jako je mateřská?

Všichni to známe, ženě se nechce makat, tak si po škole nechá udělat dítě a místo chození do práce je pěkně s dítětem doma. Proč něco takového nemají i muži? 😁 Ano, pro všechny rýpaly a feministky napíši, že rozumím tomu, že mateřská dovolená není dovolená, ale tvrdá práce! (lol), a taky napíši, že ne všem ženám se nechce makat. Existuje tedy i pro muže nějaký exit, když se jim nechce makat?

Nejlepší odpověď
anonym

I otcové můžou na MD! Zvlášť když matka vyděláva víc.

Další odpovědi
www

Ale ‚něco podobného‘ přece mají, viz péče o dítě.

anonym

Všichni to neznáme, je to blbost, co píšeš, víš o výchově dětí kulový a nejsem feministka, ale když se ti nechce makat, jdi na pracák, když tak po tom toužíš

zzzlatokopka

Otec nemůže jít na mateřskou, ale může jíít na rodičovskou. Je v tomm trochu roozdíl, vlastně v tom, kdo tu dávku vyplácí.

Pokud by muž -otec dokázal otěhotnět a porodit, pak by mu jistě přiznali i nárok na mateřskou! (lol) Mateřská je pouze v období porodu a pár týdnů po něm, pak nastupuje rodičovská a na tu může jít klidně otec.

Nevíteto?

Co já vím, tak i muži můžou jít na mateřskou dovolenou 🙂

suaeda

Znám kolegyně, které pracují ve stejné firmě jako já a chodí do práce. Jejich muži byli nebo ještě jsou na mateřské. Ženy byly na mateřské pouze 1/2 roku a pak šly do práce. Rozhodnutí bylo jasné nejen pro vyšší mzdu než mají jejich manželé, ale po půl roce by ztratily svoje místo, které zastávaly. O zaměstnání by do 2 let nepřišly, ale o svoje místo ano.

ivzez

Muži se nemohou stát matkami,
proto nemají nárok na mateřskou dovolenou.

Muži mohou od porodu začít čerpat rodičovskou dovolenou,
mohou ji čerpat i době, kdy žena čerpá mateřskou dovolenou.

Peněžitá pomoc v mateřství však bude náležet jenom jednou
a jenom za jednoho bude stát hradit zdravotní pojištění.

lexx

ale mají…mají enemže ne moc u nás, když má matka pozici v zaměstnání a vyšší příjem tak mateřskou dovolenou ztrácí kontakt s oborem a za rok – dva už ji tam nevezmou zpět, je obsazeno, dřív to šlo – za socíku teda, dneska ne