beowafle

Proč některé eshopy nevystavují zálohovou fakturu při nákupu na IČO?

Nakupuji věci do naší firmy a naše účetní trvá na tom, že zaplatit nákup předem lze jen pokud je vystavena zálohová faktura. Spousta eshopů ji ale nevystavuje – jen pošlou platební údaje, a musím jim psát emaily a čekat na odpověď, což hodně zdržuje. Přestože pokaždé uvádím při objednávce firemní údaje. Takže mám vlastně více otázek:

  • Proč je ty eshopy nevystavují?
  • Opravdu je zálohová faktura nutná?
  • Pokud ne, proč by to bez ní účetní odmítala zaplatit?
  • To opravdu ostatním odběratelům stačí platební údaje bez faktury?

Odpovědi
elkon

Zeptejte se na finančním úřadě.

beowafle

Aha, tak ono tohle jelito odpovídá kraviny na všechny otázky. Proto byl minule tak sprostej hlupák jeden.