pat a mat

Proč nejsou ekologové proti módě, když jejím smyslem je plýtvání zdroji?

Pokud se móda netýká ekologie, dá se asi říci, že se jí netýká ani těžba ropy a jiné činnosti. Těžba ropy by mohla být záležitostí chemického průmyslu.

Nejlepší odpověď
annas

Móda není záležitostí ekologů, ale módního průmyslu a návrhářů. Ti se chtěji živit, takže vymýšlejí něco nového. Neřeší, kde oblečení skončí. Smyslem módy není plýtvání, i když bohužel k němu dochází,

Ekologové neradi vidí odložené oděvy na skládkách, nas níž se oděvy rozkládájí a ohrožují tak i životní prostředí. Myslím si, že by ekologové měli nějakým způsobem s výrobci či návrháři pracovat. Dříve bývalo víc přírodních materiálů, které se snadno rozložily.

Ale je pravda, že se oblečení považuje za spotřební a že ho mnozí mají tolik, že je nestačí unosit. Pokud oblečení skončí ve směsném odpadu, tedy na sjkládkách, vadí ekologům.

Proto jsou výhodné kontejnery, kam se oblečení odloží. Neřeším, co se s ním děje, ale i přesto věřím, že někomu pomůže. Některé se dá použit na hadry, čištění strojů, jiné se posílá třeba do Afriky, u nás dává těm potřebným atd.

Třeba prodejny, tzv. sekáčře" nabízejí použité zboží, takže slouží dál

Doba, kdy se oděvy přešívaly je dávno pryč. I když si vzpomínám, že některé upravené kusy byl jedinečné a pěkné.

Nevím, zda se dají mnohé materiály recyklovat, i to by pomohlo plýtvání.

Jedině si najít ineutrální styl, který se dá doplňky, kombinacemi přizpůsobit stylu novému.

Je lepší kupovat kvalitu, či kvantitu?

Další odpovědi
ivzez

Vycházíte z mylného předpokladu,
smyslem módy není plývání zdroji.

_________________

K doplnění otázky:

S ekologií souvisí téměř všechno.
Ale Vy jste napsal, že smyslem módy je plýtvání zdroji,
což není pravda.

Drap

Místo tady bych tuto otázku položil raději nějakému zatvrzelému ekologovo. My to tady dost obtížně odhadneme, protože mozky těch vlivných ekologů se neřídí zpravidla žádnou logikou.

magorvkleci

Je to otázka zadání. Ekologové nejsou proti módě, protože ti, co ekology platí, proti módě nejsou.