Zazrak

Proč nejsou na povrchu Země krátery, když na Měsíci jsou?

Nevím, čím to může být, že na Měssíi krátery jsou a u nás ne.

Nejlepší odpověď
dudu

Kromě toho na naší matičce Zemi většinu stop úspěšně zahladily vodní, větrnné a všechny další eroze a jiné vlivy vč. tektonické činnosti.

Další odpovědi
led

Zem na rozdiel od Mesiace má okolo seba pancier – vzdušný obal atmosféru. Akýkoľvek predmet priťahovaný Zemskou gravitáciou musí prejsť cez tento obal. Väčšina z nich pred dopadom následkom trenia zhorí. Len malý počet väčších predmetov sa dostane až na zemský povrch. To, čo v auguste vidíte na oblohe ako meteority (svetelné čiary) je vlastne horiaci predmet padajúci na Zem.

anonym

3/4 povrchu pokrývají oceány,máme na rozdíl od Měsíce atmosféru.
O kráterech by mohli vyprávět dinosauři,kdyby mohli.
Co třeba Tunguzský meteorit.
Denně spadnou na Zem tuny šutrů.

Zdroj: http://www.ves­mir.webz.cz/me­teoryameteori­ty.htm

Miroslavst

Protože Měsíc byl „bombardován“ meteority více než Země.

Michal

Máme jinou geologickou stavbu a tím i minulost.Jak uvádí jeden pisatel ,působila eroze,nebyla země bombardována tolik meteoritmi.Nedivil bych se kdyby se sem tam nějaký objevil při tom ,jak se k planetě chováme.

elektrikář

Jsou v Usa je vidět obrovský kráter dokonce z vesmíru

Kajra

kdyby se odstranily lesy, vody aměsta, to by jste se divil kolik je tu kráterů