quentos

Proč nařizují dětem polohu při spánku???

Pamatuju si, jak jsem ve školce nesnášel odpolední spánek. Naštěstí jsem získal brzy privilegium, že se ho účastnit nemusím (vzhledem k tomu, že jsem již v předškolním věku dobře četl, čítal jsem tehdy dětem před usnutím pohádky, zatímco učitelky šly na kávu…). Jenže daleko více než samotný fenomén odpoledního spánku mě iritovala jejich hláška „lehneme si na záda a ruce dáme pod hlavu“. Proč dětem nařizují polohu, tedy pokud tuto úchylnost stále dělají – a proč právě tuto polohu? Kupříkladu já na zádech jsem schopen usnout velmi zřídkakdy a s rukama pod hlavou už vůbec ne, to mě pak ráno brní.

Nejlepší odpověď
fortin

Zřejmě jsme byli jejich milé děti. Měli nás rády a my jsme ještě nemohli říct „babo pusť mě!“ I přes to všechno svoji takovou první učitelku mám v úctě. I teď by mě udělala krajíc navíc. Přes tyto tělesné bolesti nařizovaných poloh pochopím proč chtějí mít chvíli klid od dětí a dát si kávu. Snad se jim nebudu za to mstít. Dnes mě nikdo neřekne: odpočiň si ty kluku, napracoval jsi se docela dost.

Další odpovědi
vecernice

Hádám,že by to mohlo být právě k vůli těm rovným zádům.V poloze na zádech by se taky mělo lépe dýchat.Už se těším Qentosi až to dneska vyzkouším,jestli to funguje.Ale do školky jsem chodila velice krátce.Občas se mi taky stane,že se ráno probudím a mám pocit,že ty ruky nemám jak jsou odkrvený.To asi proto,že mi to v té školce nestihli sprotivit jako Tobě.

GangstaHelper

Odpolední spánek jsem taky nesnášel, za ty 2 roky (nebo 3? už nevím) jsem snad usnul možná 5 krát. Byly to pro mě 2 (nebo 3? :) hodiny mučivé nudy. Na polohu s rukama pod hlavou si vůbec nepamatuju. Po nás to asi nechtěli. Na spaní je to nešťastná poloha.