dgfdgf

Proč mi v počítači nejdou otevřít některý dokumenty, který jsem napsal v notebooku s Linuxem, a některý jdou?

Asi budu muset stáhnout program, ve kterým by šli otevřít.

Ne, že nejdou otevřít, ale zeptá se mě to v kterým programu je chci otevřít a kterejkoli vyberu, objevěj se v dokumentu jak kdyby náhodný písmena a znaky.

Doplnění: Jak zjistím, kterou má koncovku? Když mi napíšete, jak koncovku zjistím, a potom jí napíšu do diskuze, pošlete mi odkaz na stažení potřebnýho programu?

Odpovědi
elkon

Vše je otázka software a nastavení. Nikdo nemůže vědět co tam s tím „kouzlíš“. Nikdo neví, jaký program (aplikaci) máš ve tvém PC k otvírání, nebo psaní dokumentů a jaký formát mají ty tvé dokumenty. Pokud nejdou otevřít, musíš je převést do formátu, který ti otevřít půjde.

Dochy

Protožes jej uložil ve formátu, pro který zkrátka pod windows nemáš podporu. A nebo i ve formátu, pro který máš podporu, ale bohužel jej máš s pod windows neregistrovanou koncovkou.
Kdybys napsal alespoň koncovku měl bys nějakou šanci, že dostaneš lepší (konkrétnější) odpověď.
Podporu získáš nainstalováním správného programu, nebo konverzí do jiného formátu

dgfdgf

Jak mám dokument přeformátovat a do který formátu, abych ho moh číst na windows 10?

Dochy

Jedna z možností by byla poslat soubor přes úschovnu nebo něco podobného a sem dát odkaz. Ale bacha – samozřejmě to nedělej s citlivými soubory (např osobní povahy, firemní tajemství, apod.)

elkon

Windous 10 s tím nemají nic společného. Musíš použít program (aplikaci), který dokáže dokument otevřít. Jaký je to dokument víš ty, ne my.

dgfdgf

A jak zjistím v kterým je formátu, jakou má koncovku atd?

elkon

Citace: „Pokud při prohlížení souborů v Průzkumníku souborů nevidíte přípony názvů souborů:
Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte Průzkumník souborů a ve výsledcích hledání pak vyberte Průzkumník souborů.
V Průzkumníku souborů v části Zobrazení zaškrtněte ve skupině Zobrazit či skrýt políčko Přípony názvů souborů“.

elkon

Nebo taky klikni na Tento počítač, pak otevři kartu Zobrazení a tam zaškrtni Přípony názvů souborů.

elkon

Opravuji Windows (překlep).