Avatar uživatele
dgfdgf

Proč mi v počítači nejdou otevřít některý dokumenty, který jsem napsal v notebooku s Linuxem, a některý jdou?

Asi budu muset stáhnout program, ve kterým by šli otevřít.

Ne, že nejdou otevřít, ale zeptá se mě to v kterým programu je chci otevřít a kterejkoli vyberu, objevěj se v dokumentu jak kdyby náhodný písmena a znaky.

Doplnění: Jak zjistím, kterou má koncovku? Když mi napíšete, jak koncovku zjistím, a potom jí napíšu do diskuze, pošlete mi odkaz na stažení potřebnýho programu?

Zajímavá 0 před 442 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Vše je otázka software a nastavení. Nikdo nemůže vědět co tam s tím „kouzlíš“. Nikdo neví, jaký program (aplikaci) máš ve tvém PC k otvírání, nebo psaní dokumentů a jaký formát mají ty tvé dokumenty. Pokud nejdou otevřít, musíš je převést do formátu, který ti otevřít půjde.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Protožes jej uložil ve formátu, pro který zkrátka pod windows nemáš podporu. A nebo i ve formátu, pro který máš podporu, ale bohužel jej máš s pod windows neregistrovanou koncovkou.
Kdybys napsal alespoň koncovku měl bys nějakou šanci, že dostaneš lepší (konkrétnější) odpověď.
Podporu získáš nainstalováním správného programu, nebo konverzí do jiného formátu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dgfdgf

Jak mám dokument přeformátovat a do který formátu, abych ho moh číst na windows 10?

Avatar uživatele
Dochy

Jedna z možností by byla poslat soubor přes úschovnu nebo něco podobného a sem dát odkaz. Ale bacha – samozřejmě to nedělej s citlivými soubory (např osobní povahy, firemní tajemství, apod.)

Avatar uživatele
elkon

Windous 10 s tím nemají nic společného. Musíš použít program (aplikaci), který dokáže dokument otevřít. Jaký je to dokument víš ty, ne my.

Avatar uživatele
dgfdgf

A jak zjistím v kterým je formátu, jakou má koncovku atd?

Avatar uživatele
elkon

Citace: „Pokud při prohlížení souborů v Průzkumníku souborů nevidíte přípony názvů souborů:
Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte Průzkumník souborů a ve výsledcích hledání pak vyberte Průzkumník souborů.
V Průzkumníku souborů v části Zobrazení zaškrtněte ve skupině Zobrazit či skrýt políčko Přípony názvů souborů“.

Avatar uživatele
elkon

Nebo taky klikni na Tento počítač, pak otevři kartu Zobrazení a tam zaškrtni Přípony názvů souborů.

Avatar uživatele
elkon

Opravuji Windows (překlep).

Nový příspěvek