Papik 14

Proč mi praskají očka na pájce?

Používám měděné, po dvou minutách pájení mi očko praskne používám i kalafunu

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

moc slabý průřez.
Já používám klasický vodič např. od zásuvky, oholím a ohnu a vydrží.
Pak záleží ještě na délce, možná je máš moc krátký a prostě se přepálí.

Další odpovědi
cochee

Souhlasím s raibekem, asi se ti přepaluje kvůli příliš malému průřezu. Kromě toho, měď očka se pájením stále narušuje, protože se v pájce rozpouští (rozlišuj, prosím, pájku a páječku, v otázce to máš nesprávně) a v důsledku se opět ztenčuje průřez a očko se rychle přepálí.

mosoj

Každé očko z měděného drátu se teplem vyžíhá a ubývá na síle až se přeruší. Celkem po krátké době.
Doporučuji koupit očko s dlouhou životností. Nasadil jsem ho před mnoha lety, hodně pájím a je tam dosud.
Viz : http://www.ges­.cz/cz/slp-ll-10-GES07700139.html

lexx

Používám Cu φ 1 – 1.5mm z rozpáraného izolovaného kabelu a vydrží týdny i měsíc.
Takže: buďto slabý drát nebo krátká smyčka.

klob1

Špatně s trafopáječkou pracuješ prostě! Je to o technice jen.
Jinak očko 1,4mm délka 35mm. Takže se nahrazuje CU 1,5mm. Menší se rychleji přepálí a 2,5mm trafo namáhá a dýl se prohřívá.
Tak já to dělám, že koupím CY 1,5mm třeba metr nebo více. Pak oholím 10cm to uckvanu, naohýbám a pohoda mám délku a vydrží docela dost.
Záleží co letuješ také a také technice letování. Chce to grift. Zbytečné kupovat drahá očka, také nemusí vydržet ba naop.
A co vůbec letuješ? Pokud elektroniku, tak určo raději microletovačkou. Také už mám. Pak mám silnou letovačku třeba na vinutí alternátorů nebo startérů.Vždy je důležité používat na co je určené, druh použití.
A kalafuna ovlivní jen cín a spoj. Odmašťuje a zamezuje oxidaci cínu, lépe taví cín.
Jinak jsou i pájecí pasty.
Jinak u těch oček záleží jak máš dlouhé to očko a jaký drát. je to poměr také v tom. Ale, když to uděláš jako to dělám já, tak očko vydrží dost dlouho. Jen pak to chce grift v tom pájení s tou páječkou. Ne, dlouho držet. Je to je o tom takovém ťuk, co prohřeje se to vše. Jinak se dělávali také přídavky, co ti vypnuli a hlídali sepnutí trafa. Takže to byla pohoda. My jsme to nepotřebovali, jen vím, že to mívali někteří lidé.