DandrdaMan01

Proč mi nejdou hry na PC?

Hry: Bagr simulator, Simulator stavby – demolice, Avencast. Všechny tyhle hry potřebují DirectX a jsou od TOP-CD. Všechny tyhle hry mi šly, potom sem je dlouho nehrál a teď nejdou mně ani u kámoše na PC.
Čím to může bejt?

Odpovědi
cochee

Může to bejt tím, že tehdy jsi je hrál na starším Windows, nejspíš XP. Teď jsou na počítačích Windows 7 a 8 a s těmi už si hra nemusí rozumět, paradoxně může vadit i ten DirectX, který je v novějších Windows taky v novější verzi, než na XP a hra si s ním nemusí vědět rady.

Klikni na ikonu hry pravým tlačítkem a z menu vyber buď Vlastnosti (a přestav vlastnosti na kartě Kompatibilita) anebo Odstranit potíže s kompatibilitou. Tento postup platí pro Windows 7, ve Windows 8 to může být jinak, nemám je po ruce.

melanie

Může to být tím, že máš jinej OS, cošž asi ne, že. Jiná grafická nebo jiná karta. Může to taky blokovat jiná aplikace. Co ti hra píše ?