Vanda6

Proč mi nejdou čárky a háčky v titulcích?

V tabletu mám VLC media player a když si pustím jakýkoliv film nebo serial s titulky, čárky a háčky nikde, místo to nějaké podivné znaky. Mám tento program i v PC a nikdy problém nebyl, tak v čem je chyba teď?

Nejlepší odpověď
IT

Ahoj, titulky máš stažené v kódování Windows-1250, zatímco VLC počítá s kódováním UTF-8. Jak nastavit VLC, aby si rozuměl s kódování Windows-1250 se dozvíš např. zde: http://wiki.u­buntu.cz/progra­my/multim%C3%A9di­a/%C4%8Desk%C3%A9_ti­tulky_ve_filmech#vlc