Sonush

Proč mi nejde otevřit .rar soubor i když mám winRAR nainstalový?

Ahoj.
Nainstalovala jsem si WinRAR, ale když chci otevřít nějakou složku ve formátu rar, nejde to. Kliknu na ni dvakrát zobrazí k ukazateli myši se přidá to „načítací kolečko“ a dál se nic neděje… Co s tím?

Odpovědi
Pájo

Archiv rar může být poškozený (nedotažený), stejný problém může být s instalací WinRARu.

Zkuste si programem „zazipovat a odzipovat“ nějaký malý soubor u sebe v PC… stránku wordu, malou fotku… pokud to půjde oběma směry, bude program OK a problém v souboru rar

PetrXY

Soubor ve formátu .rar se ti sám neotevře, i když máš nainstalovaný WinRaR. Ten soubor musíš otevřít pomocí právě toho programu WinRar, otevři si ho, označ to, co chceš rozbalit atd.

ivzez

Sonush,
máš WinRAR koupený?

Co kdybys vyzkoušela freeware 7zip?
S tím jsem nikdy problémy neměla.