alexandra

Proč mi kořen barví vodu v akvariu?

Koupila jsem do akvária kořen v prodejně pro akvaristiku,takže žádný z lesa.Namáčela jsem ho 24 hodin,jak mi řekli v obchodě,ale pořád mi barví vodu.Už jsme ji dvakrát vyměnili a pořád je jak čaj.Je to vada výrobku,nebo to tak bude pořád.Máte s tím někdo zkušenost a poradíte,co máme dělat.Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Můžeš jej zkusit vyvařit – buďto se barva horkou vodou rychleji rozpustí a nebo naopak, stabilizuje…
Samozřejmě – do akvárka jej dáš až po vychladnutí, rybí polévku asi nechceš…
😉

Další odpovědi
ten který je

Měl jsem v akváriu také kořen.Trvalo to dlouho,snad měsíc než se voda intenzivní filtrací vyčistila.