ShyDoe

Proč mám na levé ruce větší sval než na pravé, když sem pravák ?? :D

Levou rukou skoro nic nedělám :D Ale pravou píšu, hraju basket, něco míchám, otvírám dveře, no prostě všechnooo… taky hraju na klavír, ale tam se namáhají obě ruce stejně.. tak že proč ?? :D

Odpovědi
anonym

já mám v levé ruce víc síly, než v pravé, a jsem pravák, ale sval mám stejný, jako u levé, vždy to tak bylo, už jako puberťačky jsme hráli páku, tak jsem musela jedině levou, jinak bych padla, tenis jsem hrála pravou a mám špatný loket, pravou rukou si zezadu dosáhnu až na lopatku a levou vůbec ne, no, je to zvláštní

Mahoney

A to si myslíš že se psaní, míchání, otevírání dveří,… počítá jako nějaké posilování, že by ti potom měli růst svaly? :D
Jinak, já si teda takhle nikdy nepoměřoval svaly na jedné a druhé ruce, vždy mi přišli stejně velké a ani jsem se nikdy nesetkal s člověkem, který by měl jednu ruku silnější než druhou.