Lucyfer

Proč makeup oxiduje a jak tomu zabránit?

Všimla jsem si, že to dělají i pudry na tvář… Po chvilce jdou jakoby do oranžova (mohou oxidovat i do jiných barev?).
Záleží na typu pleti? Vyznáte se ve složení makeupů abych třeba věděla, čemu se vyhnout? Některé makeupy mají hroznou barvu samy o sobě, ty do toho nepočítám.

Nejlepší odpověď
annas

Snad se dovíte víc u stejné otázky v odkazu

https://www.ok-makeup.cz/abeceda-make-upu-proc-vam-oxiduje-make-up-a-jak-vybrat-ten-spravny/

--

"Oxidace čili ztmavnutí je reakce makeupu na mastnotu obličeje, která zintenzivní barevné pigmenty v makeupu. Častěji se s tím potýkají ženy s mastnou pletí

Dá se tomu zabránit například použitím podkladové báze pod makeup nebo výběrem jiného makeupu, který s danou pletí nereaguje oxidací. Tím, že záleží na pleti a její reakci s produktem, tak se nedá doporučit přímo makeup, který by nezoxidoval nikomu."

Další informace

Používám make up od Revlonu, takovej s pumpičkou kde je pět tónů nějakého odstínu a člověk si muže vybrat nebo namíchat…
Tenhle make-up mi nikdy neměnil barvu, nemastil, nerozpíjel se, po celodenním nošení vypadá pořád krásně, nedělá masku

Teď jsem před týdnem letěla do česka a dost dlouho, takže jsem ten make-up na sobě měla asi třicet hodin a pořád dobrý."

https://www.om­lazeni.cz/proc-makeup-na-24-87526-0.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.