Savier

Proč mají starší ženy většinou krátké vlasy?

Nejlepší odpověď
da ny

Protože už obvykle mívají rozum … 😉
Znáte to, dlouhá nitka – líná dívka, dlouhé vlasy – krátký rozu…. 😉 😉 😉
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Q15L3xxRddk
Není to pravidlo.
Chodívají i pravidelně do kadeřnictví, bývají upravené a možná je nebaví neustálá ranní úprava, mytí a údržba dlouhých vlasů.
Každý nosí, co mu vyhovuje. V určitém věku nemusí být kštice tak bujná. Hormonální změny se na její kvalitě mohou podepsat. Některým ženám kštice zřídne, změní se, kudrnatí, krepatí.
Krátké vlasy nosí velké množství mladých žen a dívek!
Starší ženy mívají polodlouhé i dlouhé vlasy, je jich dost.
„Starší žena“ je pro Vás už po 50 nebo kolem 70?
https://zenys­ro.cz/doporucu­jeme/krasa-a-zdravi/nejlepsi-ucesy-pro-zeny-po-padesatce-ktere-miluji-klasiku/
https://cz.pin­terest.com/mar­takor/star%C5%­A1%C3%AD-%C5%BEeny-%C3%BA%C4%8Des/

Další odpovědi
Filip84

  • Protože jsou rády, že mají alespoň nějaké vlasy. Většině lidé nenarostou vlasy delší, než 90 cm, toť statistický fakt: prostě ten vlas, než by narostl do delší délky, vypadne, no a v konečném důsledku nemáš delší vlasy, než 90 cm. Pokud ti narostou delší, tak spíš v mládí, než na stáří. S věkem ubývá vlasů, tak jako celkově, počet, no a zhoršuje se jejich kvalita. Jo, o kolik – jich bude méně, se zhorší jejich kvalita, no tak to je různé, taky podle vkusu každého soudruha / soudružky, že jo. Spousta ženských taky plešatí, a oproti chlapům to (většinou) baby více řeší, takže si, nějakou tu kštici, zachrání. Ženské taky šediví a – opět – ženské to víc řeší. Tak se barví. A tím si vlasy ničí: je to takový začarovaný kruh. 😅 V každém případě spíš „zachráníš“ něco na hlavě kratší, než po pas.
  • Protože je to praktičtější. Jsou výjimky, ale většina ženských „už má doma“ (a velká spusta z nich by ho raději už doma ani neměla! 😆), nebo už „to“ má za sebou a má doma psa, no a nebo doma ani neměla a nechce / ani prase s ní nevydrží. To znamená, že nějaký výstav druhotných pohlavních znaků se taky už velice nekoná (narovinu: jenom dobře, ono už často není moc co „vystavovat“! 🤷🏽‍♀️😅), no tak hází bobka i na to, aby se chlapům líbila tak jako celkově. Dlouhé vlasy musíš denně česat, utratíš za kondicionér, přisedneš je, dredují se (vždycky!, můžu se „stavět na hlavu“ a beztak se mi, párkrát do roka, někde udělá dred! 🙃😏), jedno s druhým.
  • Protože to je obvyklé. V průměru asi 60% lidí, více či méně, dělá to, co dělají druzí, aniž by nutně přemýšleli nad smyslem: když to dělají druzí, tak je to správné (píčovina, ale: víš co! 🙃😅). Když všecky „baby na dílně“ mají krátké vlasy, tak je vysoce pravděpodobné, že ta poslední s dlouhými si je také ostříhá. A zvlášť starší generace, ta byla naučená, že kdo čouhal z řady, skončil v dole / tam, kde je chladno / u PTP / byl ztracen. 🤷🏽‍♀️
  • Protože je tak má jejich idol. To není jenom u mladých, jak si to „dědci“ a „babky“ myslí. Oni mají taky své idoly, dědek soudruha Gottwalda a babka Gustu Fučíkovou, třeba. 😎😅 Jenom mají ty idoly stálé, asi si to tak jako ani úplně neuvědomují, že to je Lauter to samý, co dělá vnouček / vnučka s nějakým tím japonským, animovaným, bazmegem 😂, ale – v principu – je.

V konečném důsledku je to, spíš, kombinace: na hlavě už je hovno, nemá ani potřebu se s tím denně česat atp., „všecky holky“ mají krátký vlasy a Gusta Fučíková taky měla! 🤷🏽‍♀️😎😅

Ale výčet je demonstrativní, jo, jenom tak jako co je mi známo, i starší ženská může mít krátký vlasy, protože ty, co maj dlouhé, tak je přes ně odposlouchávají illumináti a vesmírní lidé! 😮😂😂😂 Nebo tak něco: víš co! 👌🏽😈

cappuccino

Neni to pravidlem! Treba v Americe ma vetsina zen dlouhe vlasy. Hlavne v Jizni Americe.

Filip84

Savier: Pro Tebe je „starší“ už holka po třicítce, ne? 😂😆

Savier

Starší než já? To zajisté ano. Ale starší v pravém slova smyslu beru ženy 60+. Děkuji.