_136

Proč lidé nemají zájem o pracovní možnosti v různých profesích, i když např. nabízí měsíční mzdu okolo 20.000 hrubého?

Nejlepší odpověď
zjentek

Protože to je 16k čistýho (prostě stovka na hodinu, no) a ty třeba u nás v SM kraji vystačí na nájem středně velkého bytu I. kat., energie a skromné, ne příliš zdravé jídlo. No ale kde je ŽIVOT?

Další odpovědi
Gonfaloniér

Protože je to hrubého (před pořádným zdaněním). A mně by to připadalo málo i jako čistá mzda.
Pak musíš vzát v potaz, jaký druh práce to je, při jakých podmínkách a kdo o to nemá zájem. Zájem je téměř vždy nějaký (lidí je dost). A někteří si můžou vybírat.
Pak jsou tu ještě tací, kteří raději nechtějí dělat nic a radějí pobírají dávky a nebo nedělají vůbec nic a raději žebrají.

Drap

Dvacet tisíc hrubého neni dnes žádná pořádná mzda. To je pro člověka který nic neumí a nemá žádné vzdělání. Ostatním se to zdá málo. Dnes je problém obsadit i místa s platem 45 – 50 tisíc a to i v těch profesích o kterých slyším pravidelně ve zprávách, že díky coronaviru nemají práci.

ozzius

Já bych to bral jako poslední možnost, ale vzhledem k nabídce práce je to dost málo. Aktuálně mám 35–40 tis. hrubého a stejně bych potřeboval více…

Dvesto350

Že by nebyl zájem to asi ne, na každé místo je stovky uchazečů..