paul1

Proč jsou neustále v TV vysílány reklamy i když je skoro nikdo nesleduje?

Dobrý den,
zajímalo by mne, či se dělá průzkum sledovanosti reklam v TV. Podle mých znalostí se na ně skoro nikdo nedívá, když je začnou vysílat, lidé přepínají na jiný program. Děkuji za odpovědi, Pavel

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to jedíný zdroj příjmů neveřejnoprávních TV. Jako majitel jedné z nich, bys je taky vysílal a bylo by ti šumafuk, jestli je někdo sleduje, nebo ne. Pro zadavatele reklam je to prostředek jak se zviditelnit a věř mi, že tu a tam se semínko uchytí. To je ověřená věc.

Další odpovědi
Malvína

Za vysílání reklam a jejich propagaci má TV peníze. Navíc mám pocit, ze když na jednom kanálu začnou reklamy, zhruba ve stejný čas se objevují i na dalších. Nikdo se na ně dívat nemusí. Hodně lidí nechá TV při reklamách běžet a odběhnou si.

Mp2

Plat se za každé přehrati reklamy, stejně jako kdyz mas autorska prava na filmu nebo na hudbě..
Narozdíl od ČT musi ostatni televize vydělávat samy. Nikdo jim neplati automaticky poplatek.
ČT ho všichni platime ale nikdo ji nesleduje. Nebo ano ?..

V reklamach si navic museji i třeba banky konkurovat.
Vidš furt Monetu, Airbank, Equabank…
Budeš chtít účet a vyběry zdarma…
Ty víš, že ho 7 bank.. Ale jen jedna to měla v reklamě..

Alza tě vyloženě ve svych reklamach nechá zblbnout.
Furt to samé dokola, seš na to alergický.. Ale to je účel..

Nejde o to, jestli to někdi sleduje… Jde i o zvuk.. Máš puštěnou televizi a slyšš toho Alzáka řvát všude..

Já spš nechápu ty reklamy na netu typu „6 staršch žen ve vašem okolí se s vámi chce seznámit“.. :D nebo „žena zhubla 30kg, stačilo pouze…“

Edison

Ono se totiž neplatí za viděné reklamy, ale za pronájem času za danou reklamu. Cena se odvíjí následně podle změřené sledovanosi pořadu, kam je reklama vlepena.