icurusL

Proč jsou některá telefonní čísla rozdělená tímto způsobem: 123 45 67 89?

Já znám klasická 3 trojciferná za sebou 123 456 789, ale k čemu je tento?

Nejlepší odpověď
gecco

Je úplně jedno, jak telefonní číslo rozdělíš – stejně je vytáčíš ´vcelku´, ne??
😉
Jde o to, že některí lidé si snáze pamatují tři dvojice než dvě trojice cifer, nic jiného v tom nehledej…

Další odpovědi
hanny 2

Přesně takhle mám v paměti svoje číslo na mobil a tak je také diktuji ostatním.Tak jsem si je zapamatovala před mnoha lety a když se mě někdo ptá,jestli má moje správné číslo a říká je po trojčíslí,tak si to musím převést do mozku podle sebe.
klumprt – díík!

klumprt

Tohle rozdělení používají psychopatičtí vrazi se sadisticko pedofilními sklony. Pokud ti někdo dá takové číslo na papírku, dej si na něj pozor.

Luxx

někdy jdou VIP čísla takto mnohem lépe zapamatovat.. např. 602 44 66 88

Mapel

Je to je úchylka. Podle spojovacího řádu se mají diktovat čísla v trojici. Je to jednodužší zapamatování. Pamatuješ si jen dvě čísla.

Pepa25

To nic není, viděl jsem vizitku, kde bylo 2×xxx xxxx s tím, že prvních 5 čísel je stejných pro celou firmu a zbytek jsou vnitřní linky …
Jak píše gecco, je to kvůli zapamatování …

briketka10

hanny
teď jsem se od srdce zasmála
bude se mi moc dobře usínat 😁