Avatar uživatele
kurec

Proč jsou daňové formuláře tak těžké na vyplnění?

Zajímavá 0 před 847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
_Bůh_

Musíš to vyplňovat přes EPO, to ti řekne kde to máš blbě
https://adise­po.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_e­po/epo2/uvod/vstup_ex­pert.faces

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Tvl, to mi povídej… odpověď neznám, ale selským rozumem bych řekl, že to je protože je vymýšlel nějaký naprostý debil. 🙂
Jednou jsem v práci prováděl roční zúčtování daně a zapomněl jsem na hypotéku. Tak píšu následně na FÚ… jo, není problém, stavte se tu, doplníme to. Přijedu, řešila to nějaká úplně jiná pí účetní. Tak mi dá to lejstro, tvl jako laik absolutně bez šance pochopit/trefit, co a kam vyplnit. Jo, to ještě nejdřív na mě zkoušela, že si to mám vyplnit sám doma. 🙂 No, tak jsem skoro okamžitě se k ní s prázdným lejstrem vrátil, vysvětlil ji, že jsem si psal s nějakou jinou paní, že tu pomoc mám jaksi předjednanou. No, nakonec byla vcelku ochotná a teď to vyplňování. V konečném důsledku se tam různě opakovaly asi 3 hodnoty, nazvěme je A, B, C. A pak probíhalo tohle, diktovala: sem napište A, sem B, sem A, sem C, sem B, sem A atd. Tvl, já absolutně nechápal, hotovo hadr, konec. Od té doby si dávám fakt velký pozor, abych na něco v tom ročním zúčtování nezapomněl. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Vyplnit formulář není těžké, složitá jsou pravidla se všemi výjimkami (třeba § 4 odst. 1 ZoDP má 31 odrážek označených písměny a) až zm) )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud máš na mysli daň z příjmů FO, tak to zas tak hrozné není, pokud člověk nevynechá ty doplňující texty (může vynechávat, pokud už se v tom orientuje a ví že to není pro něj)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání